Piszesz że szkoda czasu na inwektywy i co zrobiłeś wełniana istoto??? Kazdy ma swój punkt widzenia i inaczej odbiera rzeczywistość. Sejm i Senat są miejscem uchwalania ustaw i bardzo dobrze że czasami tam dochodzi do ostrej merytorycznej, powtarzam , merytorycznej dyskusji. Gorzej jak argumenty typu "nie bo nie" są przenoszone na "zagranicę i ulicę". Co do słów - jeszcze 3 lata- to jest super. Razem to daje SIEDEM lat a nie jak najwyżej rok po wyborach gdy miał być koniec Polski.
Nie ma co operować liczbami opartymi na "rachunkach" infantylnego referenta z geesowskiego biura. Chłopina nasłuchał się tefałenu lub naczytał się żydowskiej gazety dla Polaków i myśli, że wszystkie rozumy pozjadał więc poucza nas mocherów i ciemnogrodziań.
Was się nie da nauczyć. Macie za ciasne mózgi na dokładkę z moherowymi obejmami.
Ot choćby to:
mocher
Niepoprawna pisownia
moher
Poprawna pisownia
.....czy innyCH ciemnogrodziaŃ
> rozsmieszony < to ty nie jesteś raczej zaniedbany umysłowo i emocjonalnie. Tego już się nie da wyleczyć. Prezentujesz inteligencję swojego guru Macierewicza , a wiedzę Misiewicza. Kiedyś ( prawdopodobnie szybko po wygranych wyborach ) gospodarka padnie. Czytaj co się dzieje w gospodarce niemieckiej i jej wpływ na nasze decyzje gospodarcze. Otrzymalem list z ZUS o emerytalnym świadczeniu. Ogarnęła mnie radość , ale nie zostałem ,, rozśmieszony ". Taka jest moja odpowiedz pożegnalna z tobą. Obrażaj wszystkich zgodnie z nauką Chrystusa i postępowaniem ojca Tadeusza.
Cierpisz na rozstrój nerwowy? Weź tableteczkę i lulu do łóżeczka.
z doopkami nie polemizuję
Jednoimienne się odpychają - praw fizyki doopku nie zmienisz.
Jak ten twój wpis rozumieć? Kto niby z kim się odpycha? Jeśli już to na tym forum różnoimienne. Nic dziwnego jak pisze bezrozumny, otumaniony przez pisbolszewię.
Przecież Ty i tak nic nie zrozumiesz, nawet gdyby Ci łopatą do głowy wkładać. Wszędzie biedaku widzisz pisbolszewię - masz omamy lękowe, dobry psychiatra by Ci się przydał. A co będzie, jak jesienią PiS ponownie wygra wybory? Z chałupy nosa nie wyściubisz z obawy przed "pisobolszewią"?
Marek Kuchciński na loty rządowym samolotem zabierał ze sobą rodzinę. Jak informuje Radio ZET, podczas sześciu lotów na pokładzie samolotu poza marszałkiem byli członkowie jego najbliższej rodziny: córka, synowie lub żona
Kontrolerzy, badający działalność NFOŚiGW w 2018 roku, wyliczają nieprawidłowości. W tym czasie instytucją kierował już zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego - Kazimierz Kujda.
Kontrolerzy NIK o działalności NFOŚiGW
Kontrolerzy skrytykowali dofinansowanie portalu Puszcza.tv, której właścicielem była fundacja Niezależne Media. Założycielem fundacji jest z kolei Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny prorządowej "Gazety Polskiej". Portal w założeniu miał pokazywać na żywo nagrania z Puszczy Białowieskiej. NFOŚiGW w 2018 roku przyznał mu dotację aż 7,2 mln złotych. Według NIK-u tak wysokie dofinansowanie było "niegospodarne", ponieważ strona nie osiągała deklarowanego zasięgu w internecie.
Kolejną rzeczą wskazaną przez NIK było sfinansowanie pochlebnego artykułu w "Przeglądzie Hodowlanym", dotyczącego szefa rady nadzorczej NFOŚiGW profesora Romana Niżnikowskiego. Gazeta ta dodatkowo finansowana jest przez organizację, której przewodniczącym jest sam Niżnikowski.
Wśród nieprawidłowości wymieniono też "lekceważenie przepisów przeciwpożarowych" i, co za tym idzie, narażenie życia pracowników. Dodatkowo w badanych księgach rachunkowych w 76 procentach stwierdzono błędy.
Pół miliona złotych z wynagrodzenia Glapińskiego to premie i nagrody. Terlecki szczerze: Piękna suma
Ponad pół miliona złotych z wynagrodzenia prezesa NBP to premie i nagrody, które przyznaje mu zarząd banku centralnego. Ryszard Terlecki pytany o zarobki Adama Glapińskiego odpowiedział, że to "piękna suma".
Jak podaje RMF FM siedmiu policjantów objętych zostało postępowaniem dyscyplinarnym po "nieformalnym spotkaniu" na komisariacie Toruń-Śródmieście. Podczas alkoholowej imprezy doszło do wypadku, w którym ranny został jeden z funkcjonariuszy - najprawdopodobniej naczelnik jednostki.
Postępowania dyscyplinarne po alkoholowej imprezie na komisariacie w Toruniu
Postępowanie w sprawie prowadzi m.in. Biuro Spraw Wewnętrznych KWP w Bydgoszczy. Podczas nieoficjalnego spotkania funkcjonariusze mieli spożywać alkohol. Wszystkie okoliczności mają zostać zbadane na podstawie nagrań z monitoringu oraz zeznań policjantów, którzy tego dnia pełnili służbę. Dodatkowo sprawą zajęła się także prokuratura ze Słupska. Śledczy będą wyjaśniali sprawę rannego funkcjonariusza, który upadł i uderzył głową o krawężnik albo w skrzynkę z hydrantem.
Kontrolę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy nakazała minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek. W związku z wydarzeniami na komendzie postępowania dyscyplinarne zostały wszczęte wobec siedmiu policjantów. Według RMF FM dotyczy to naczelnika sztabu toruńskiej komendy (prawdopodobnie rannego podczas imprezy), jego zastępcy, oficera prasowego, przewodniczącego związku zawodowego, dwóch asystentów sztabu oraz komendant komisariatu Doroty R. Funkcjonariuszom grożą nagany, a nawet wydalenie ze służby.
Nowa szefowa KE bez ogródek. Na konferencji z Morawieckim przyznała, że się z nim nie zgodzi
- Będziemy mówili również o trudnych tematach, co do niektórych pewnie się nie zgodzimy - mówiła przed rozmowami z premierem przyszła szefowa KE Ursula von der Leyen. Jak przyznała, takimi tematami są sprawy praworządności i migracji.
Od początku rządów PiS do podmiotów związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem (fundacji, spółek i szkoły wyższej) wieloma szerokimi i węższymi strumieniami płyną publiczne pieniądze. Jak obliczyliśmy, trafiło do nich dotąd co najmniej 214,2 mln złotych. Przedstawiamy szczegółowe wyliczenie, uwzględniające wiele dotacji, o których nie było dotąd wiadomo
Ojciec Tadeusz Rydzyk co jakiś czas publicznie narzeka, że rząd nie dość mocno wspiera finansowo jego „dzieła”. Że związane z nim media – czyli Radio Maryja, Telewizja Trwam i „Nasz Dziennik” – z publicznych pieniędzy „otrzymują grosze”, a państwowe spółki płacą im „mniej niż kot napłakał”. I ogólnie – „mimo, że PiS rządzi wcale nie jest łatwiej”.
Ale rzeczywistość jest zupełnie inna.
Ministerstwa i rozmaite państwowe instytucje zdają się ścigać, która z nich przeznaczy więcej pieniędzy na wsparcie inicjatyw o. Rydzyka – mediów, geotermii, uczelni, a ostatnio także muzeum upamiętniającego Polaków ratujących Żydów.
Jeszcze wiosną 2018 (gdy publikowaliśmy pierwsze zestawienie kwot, które otrzymały podmioty związane z o. Rydzykiem) liderem w tej kategorii był Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Założona przez o. Rydzyka Fundacja Lux Veritatis (FLV) i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej otrzymały z niego w sumie kilkadziesiąt milionów złotych.
Duże kwoty płynęły i płyną co roku do FLV i WSKSiM także z Ministerstwa Sprawiedliwości.
Ale dziś na prowadzenie wysuwa się Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które przeznaczy 117 mln złotych na budowę wspomnianego wcześniej muzeum.
Jak obliczyliśmy, od początku rządów PiS, podmioty związane z o. Tadeuszem Rydzykiem otrzymały z publicznych pieniędzy co najmniej 214.238.441 złotych.
Dlaczego „co najmniej”? Bo to z całą pewnością nie jest pełna kwota.
W zestawieniu ujawniamy za to szereg dotacji i opłat poniesionych przez państwowe instytucje, o których nie było dotąd publicznie wiadomo, na przykład:
Kwoty dotacji nieznanych dotąd i nieopisanych w mediach zaznaczyliśmy w naszym wykazie na czerwono.
Przy większości pozycji znajdziecie linki do źródłowych dokumentów. Gwiazdkami (*) oznaczyliśmy informacje, których jedynym źródłem są odpowiedzi na pytania OKO.press, udzielone przez poszczególne instytucje.
FUNDACJA LUX VERITATIS
Fundacja Lux Veritatis (łac. „światło prawdy”) powstała w 1998 roku. Jej założycielem i prezesem jest o. Tadeusz Rydzyk. W zarządzie zasiadają jego najbliżsi współpracownicy: o. Jan Król (także prezes spółki Geotermia Toruń, właściciel i prezes spółki Bonum oraz członek komisji rewizyjnej Fundacji Nasza Przyszłość) i Lidia Kochanowicz-Mańk (także członkini rady nadzorczej Geotermii Toruń, komisji rewizyjnej Fundacji Nasza Przyszłość oraz prokurentka Bonum).
Lux Veritatis jest najważniejszym z podmiotów w imperium o. Rydzyka. W 2003 roku dostała koncesję na nadawanie TV Trwam. Należy do niej również spółka Geotermia Toruń, która realizuje wieloletnią idee-fix o. Rydzyka: budowę ciepłowni geotermalnej.
W 2012 roku fundacja zaczęła budowę Świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. W 2019, wspólnie z MKiDN, zaczęła budować Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II.
Dotacje, wynagrodzenia za usługi i inne:
• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
117.000.000 złotych na budowę i wyposażenie Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. Św. Jana Pawła II. Pieniądze zostaną przekazane w ratach do 2020 roku. Ich dysponentem będzie muzeum, jako samodzielna instytucja kultury. Umowę w sprawie wspólnego utworzenia placówki minister kultury i przedstawiciele Fundacji Lux Veritatis podpisali 20 czerwca 2018 roku. Minister w uzgodnieniu z FLM powołał już dyrektora placówki – redemptorystę o. Mariana Sojkę.
85.500 złotych w 2019 roku, w ramach zadania „Promocja czytelnictwa” na projekt „Regał – cykl audycji promujących czytelnictwo”.
• Premier
5.000.000 złotych z ogólnej rezerwy budżetowej na dofinansowanie „Parku Pamięci Narodowej” który ma powstać obok Muzeum „Pamięć i Tożsamość” (na podstawie zarządzenia premiera z 12 października 2018 roku).
• Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
26.490.000 złotych – na wypłatę takiej kwoty Fundusz przystał w ramach ugody podpisanej w 2016 roku z Lux Veritatis – za cofnięcie za rządów PO-PSL dotacji przyznanej w 2007 roku na „Prace geologiczne dla poszukiwania i wstępnego ustalenia zasobów eksploatacyjnych wód termalnych z utworów wapienia muszlowego lub liasu w Toruniu (…) – otwór TG1”.
73.800 złotych za produkcję i emisję transmisji z konferencji naukowej „Żywność darem dla życia i zdrowia – w świetle zagrożeń od GMO”, która odbyła się 10 września 2017 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
• Ministerstwo Spraw Zagranicznych
200.000 złotych w 2016 roku na projekt „By pamięć o nich trwała” (opracowanie koncepcji architektonicznej kaplicy upamiętniającej Polaków ratujących Żydów), z programu dotacyjnego „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2016”.
216.020 złotych w 2017 roku na projekt „Pamięć i tożsamość” (stworzenie Międzynarodowego Centrum Informacyjnego, umożliwiającego „przedstawicielom międzynarodowych środowisk opiniotwórczych” dotarcie do źródeł historii), w ramach z dotacji na „Dyplomację publiczną 2017”.
O dotacji pisaliśmy w artykułach z maja 2017 roku i z marca 2018.
180.000 złotych w 2018 roku na projekt „Rotmistrz Pilecki – przywrócenie pamięci”, w ramach dotacji na „Współpracę w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”.
O projekcie pisaliśmy w artykule z marca 2018 roku.
5.387 złotych za 250 egzemplarzy publikacji „Pamięć i Nadzieja”, którą rozdawano podczas konferencji pod tym samym tytułem. Tematem konferencji było bohaterstwo Polaków, którzy ratowali Żydów podczas II wojny światowej.*
O książce i konferencji pisaliśmy w listopadzie 2017 roku.
24.000 złotych w ramach programu „Dyplomacja publiczna 2019” na projekt „Bohaterowie codzienności – pamięć i upowszechnianie”.
• Ministerstwo Sprawiedliwości
460.400 złotych w 2017 roku w I konkursie Funduszu Sprawiedliwości na projekty dotyczące „Przeciwdziałania przyczynom przestępczości”.
180.800 złotych w 2017 roku w I konkursie Funduszu Sprawiedliwości na projekty dotyczące „Przeciwdziałania przyczynom przestępczości”.
Kwoty przyznane Lux Veritatis w I konkursie przeznaczone były na produkcję reportaży interwencyjnych „Po stronie prawdy” (które TV Trwam emitowała i tak od lat) oraz na koncert kolęd „Pokój ludziom dobrej woli”, z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej (który transmitowała TV Trwam). Nie wiadomo jednak, która kwota przeznaczona była na które zadanie.
O wynikach I konkursu FS w 2017 roku pisaliśmy w artykule „Pan Bóg pomoże zmniejszyć przestępczość?…”.
416.600 złotych w 2018 roku w V konkursie Funduszu Sprawiedliwości dotyczącym „Przeciwdziałania przyczynom przestępczości” – na akcję informacyjną „Bądźmy bezpieczni”, w ramach której uruchomiono stronę internetową ostrzegamy.pl.
O akcji i portalu pisaliśmy w listopadzie 2018 roku i w lipcu 2019.
Nieznana kwota w 2019 roku w I konkursie Funduszu Sprawiedliwości na projekty związane z „Przeciwdziałaniem przyczynom przestępczości”. Wyniki konkursu ogłoszono w maju 2019, podając jedynie nazwy organizacji, które dostaną dotacje – bez wskazania kwot i celu dotacji.
• Ministerstwo Obrony Narodowej
102.062 złotych w 2016 roku za emisję w TV Trwam spotów reklamujących szczyt NATO w Warszawie.
O promocji szczytu pisaliśmy w lipcu 2016 roku.
28.900 złotych za 12 emisji spotu „Zwierzchnik Sił Zbrojnych” na antenie TV Trwam, w dniach 5-10 listopada 2018 roku.*
• Ministerstwo Środowiska
313.281 złotych w 2017 roku za przygotowanie i produkcję 9 audycji telewizyjnych o charakterze edukacyjnym poświęconych jakości powietrza („Coś wisi w powietrzu”)
• Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
188 190 złotych w 2017 roku za emisję w TV Trwam spotów w ramach kampanii społecznej „Wybieram Pomoc”, finansowanej z programu „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i przemocy ze względu na płeć” (a ten – z Funduszy Norweskich).
• Ministerstwo Zdrowia
151.216 złotych w 2016 roku za emisję spotów „Zdrowo jest wiedzieć”, w ramach „Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych”.
73.800 złotych w 2016 roku za produkcję i emisję 4 odcinków programu „Na zdrowie”, poświęconych profilaktyce raka piersi i szyjki macicy.
105.800 złotych w 2017 roku za emisję programu „Na zdrowie” (5 nowych odcinków i powtórki z 2016 roku).*
495.183 złote w 2017 roku za emisję spotu „Zdrowo jest wiedzieć”.*
202.439 złotych w 2018 roku za emisję cyklu audycji w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.*
• Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
120.000 złotych za wynajem powierzchni pod stoisko informacyjne unijnego Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze (PO RYBY) 2014-2020, podczas pikniku rodzinnego „Dziękczynienie w Rodzinie”, 2 września 2017 roku, na terenie kampusu WSKSiM w Toruniu.
• Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
118.080 złotych za produkcję i kilkukrotną emisję 3 odcinków 20-minutowych audycji promujących program Społecznej Odpowiedzialności Nauki. Umowa została zawarta 25 maja 2017 roku.
• Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
297.999 złotych za produkcję i emisję audycji w TV Trwam. Umowę podpisano 4 października 2017 roku.*
297.999 złotych za „działania promocyjne prowadzone we współpracy ze stacjami telewizyjnymi” w ramach programu PO Pomoc Techniczna. Umowę podpisano 7 czerwca 2017 roku.*
• Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
50.024 złotych za 27 emisji w TV Trwam spotu promującego znak „Poznaj dobrą żywność” w dniach 17-24 grudnia 2016 roku.
55.415 złotych za emisję spotu promującego znak Poznaj Dobrą Żywność w dniach 12-24 grudnia 2017 roku.
70.196 złotych za kampanię informacyjną na antenie TV Trwam, zleconą we wrześniu 2018 roku przez Departament Promocji i Jakości Żywności MRiRW w ramach „Działań informacyjnych i promocyjnych dotyczących rolnictwa i gospodarki żywnościowej.*
• Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
537.820 złotych w 2016 roku za produkcję i emisję w TV Trwam 31 odcinków programu „Wieś to też Polska”, podczas których wspominano o działalności ARiMR.
46.236 złotych w 2016 roku za emisję w TV Trwam dwóch rodzajów spotów dotyczących składania wniosków o dopłaty bezpośrednie.
537.264 złote w 2017 roku za produkcję i emisję 28 odcinków programu „Wieś to też Polska”.
31.368 złotych w 2017 roku za emisję w TV Trwam spotów dotyczących składania wniosków o dopłaty bezpośrednie.
340.464 złote w 2018 roku za produkcję i emisję kolejnych 16 odcinków programu „Wieś to też Polska”.
Lasy Państwowe – Centrum Informacyjne LP
118.980 złotych w 2017 roku za opracowanie koncepcji merytorycznej konferencji naukowej (dla 8 tys. osób) wraz z zapewnieniem obsługi i infrastruktury oraz nagrania telewizyjnego promującego konferencję.
• Narodowe Centrum Kultury
70.674 złote w 2016 roku na produkcję programu „Chrzest moja nadzieja” w ramach obchodów 1050-lecia chrztu Polski.
61.000 złotych w 2017 roku, na Festiwal Piosenki Religijno-Patriotycznej w Toruniu, w ramach programu Kultura Interwencje.
52.000 złotych w 2018 roku,w ramach programu Kultura Interwencje, na koncert z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
• Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych
100.500 złotych dotacja celowa w 2017 roku, na realizację cyklu notacji filmowych pt. „Historia, Pamięć, Świadkowie”.*
67.700 złotych w 2018 roku na realizację zadania „Głos świadków historii – cykl notacji filmowych”.
40.000 złotych w 2019 roku na „Notacje filmowe pt. »Niezłomni ludzie Kościoła«”.
• Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
140.220 złotych w 2018 roku za emisję spotów promujących akcję społeczną dotyczącą zwiększenia świadomości uczestników rynku finansowego, ostrzegania przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w kryptowaluty, piramidy finansowe i nienadzorowany rynek forex.
• Narodowy Instytut Dziedzictwa
80.000 złotych w 2019 roku, w ramach programu „Wspólnie dla dziedzictwa” na projekt „Rękodzieło: dokonania współczesnych twórców ludowych”.
• Biuro Programu Wieloletniego „Niepodległa” (koordynatorem jest MKiDN)
83.200 złotych na koncert „Zespół Śląsk dla Niepodległej”.
• Fundacja KGHM
130.000 złotych w 2018 roku na „dofinansowanie organizacji koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, w listopadzie 2018 roku”.
200.000 złotych w 2019 roku na „dofinansowanie badań naukowych dotyczących postaw Polaków wobec Żydów podczas II wojny światowej na potrzeby budowy Parku Pamięci Narodowej w Toruniu”.
• Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki
50.000 złotych w 2018 roku za występ zespołu Śląsk.
• Narodowy Bank Polski
8.241 złotych za emisję trzech spotów informacyjnych w dniach 12-14 lutego 2016 roku.*
• Prawo i Sprawiedliwość
486.931 złotych w 2016 z państwowej subwencji na działalność partii. Ze sprawozdania finansowego PiS nie wynika na jaki cel przeznaczone były pieniądze.*
396.400 złotych w 2017 roku z państwowej subwencji na działalność partii.*
GEOTERMIA TORUŃ
Spółka Geotermia Toruń została założona w 2008 roku przez Fundację Lux Veritatis. Jej prezesem jest o. Jan Król, a w radzie nadzorczej zasiadają Lidia Kochanowicz-Mańk, o. Grzegorz Moj (prowadzący programy w Radiu Maryja, prezes Fundacji Nasza Przyszłość i należącej do niej spółki Nasza Przyszłość, członek rady nadzorczej Geotermii Toruń) i radca prawny Benedykt Fiutowski.
Spółka realizuje projekty budowy ciepłowni geotermalnej w Toruniu oraz sieci doprowadzającej ciepło do hotelu akademickiego Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz sieci ogrzewającej budynki mieszkalne i placówki oświatowe w Toruniu.
Otrzymane dotacje:
• Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
19.468.001 złotych dotacji i pożyczki na „budowę ciepłowni geotermalnej w Toruniu, wykorzystującej istniejące otwory TG-1 i TG-2”, z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (pod działanie: „Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł”). Umowa została podpisana 7 listopada 2017 roku.
8.417.786 złotych pożyczki na sfinansowanie wkładu własnego Geotermii Toruń w „budowę ciepłowni geotermalnej w Toruniu, wykorzystującej istniejące otwory TG-1 i TG-2”. Według informacji, którą przekazał nam NFOŚiGW, umowa została podpisana 27 lutego 2018 roku.
4.065.125 złotych dotacji na „Budowę sieci ciepłowniczej zasilającej budynki mieszkalne i placówki systemu oświaty miasta Torunia”, z środków UE – w ramach działania 1.5 POIiŚ 2014-2020 (nabór pozakonkursowy).
4.010.000 złotych dotacji na „Budowę sieci ciepłowniczej m.in. zasilającej hotel akademicki szkoły wyższej w Toruniu”, z funduszy unijnych, w ramach działania 1.5 POIiŚ 2014-2020 (nabór pozakonkursowy).
WYŻSZA SZKOŁA KULTURY SPOŁECZNEJ I MEDIALNEJ W TORUNIU
WSKSiM w Toruniu została założona w 2001 roku przez o. Tadeusza Rydzyka. To on, zgodnie ze statutem uczelni, powołuje jej władze, zatwierdza plan finansowy, wynagrodzenia kadry naukowej i opłaty pobierane za naukę.
Dotacje i wynagrodzenie za usługi:
• Ministerstwo Spraw Zagranicznych
710.000 złotych w 2016 roku, na prowadzenie przez trzy lata Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu (w rozbiciu na trzy raty: w 2016 – 190 tys. zł, w 2017 – 260 tys. zł i 2018 – 260 tys. zł).
105.200 złotych w 2016 roku, na realizację zadania „Śmierć za kromkę chleba. Przywracanie pamięci na arenie międzynarodowej o polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej”, z programu „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2016”.
156 780 złotych w 2018 roku, na akcję „Wdzięczni za niepodległą Polskę”, w ramach dotacji na „Współpracę w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”.
• Ministerstwo Sprawiedliwości
2.996.055 złotych w 2016 roku na „Szkolenia kompetencji medialnych dla pracowników sądów i prokuratury”, finansowane w 84 proc. z środków unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, a w pozostałej części ze środków budżetowych.
3.854.225 złotych w 2018 roku na „Podniesienie kompetencji w zakresie komunikacji i negocjacji dla sędziów, asesorów i referendarzy sądowych” z unijnego programu POWER.
145.785 złotych w 2017 roku, w I konkursie Funduszu Sprawiedliwości dotyczącym „Przeciwdziałania przyczynom przestępczości”, na projekt „Wpływ mediów na wychodzenie z przestępczości”.
195.955 złotych w 2018 roku, w V konkursie Funduszu Sprawiedliwości dotyczącym „Przeciwdziałania przyczynom przestępczości” na akcję „Masz jedno życie stop dopalaczom”.
Nieznana kwota w 2019 roku w I konkursie Funduszu Sprawiedliwości na projekty związane z „Przeciwdziałaniem przyczynom przestępczości”. Wyniki konkursu ogłoszono w maju 2019, podając jedynie nazwy organizacji, które dostaną dotacje – bez wskazania kwot i celu dotacji.
• Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
1.753.737 złotych na realizacje praktyk zawodowych w ramach projektu pozakonkursowego pt. „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” realizowanego w ramach unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Umowa została podpisana 14 listopada 2016 roku.
59.300 złotych w 2017 roku za organizację „Letniej szkoły języka i kultury polskiej dla cudzoziemców” – trzytygodniowy kurs dla 45 obcokrajowców.
18.800 złotych w 2018 roku na udogodnienia dla niepełnosprawnych studentów i doktorantów.*
• Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
474.969 złotych dofinansowania na projekt „Informatyka medialna twoją szansą na sukces!”, w ramach unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Projekt został zatwierdzony po odwołaniu, w kwietniu 2017 roku.
238.984 złotych na projekt „Akademickie Biuro Karier – Twoja szansa na sukces”, w ramach unijnego programu POWER.
479.575 złotych na projekt „Cyfrowy świat młodego odkrywcy” z unijnego programu POWER, w ramach konkursu „Trzecia misja uczelni”.
480.370 złotych na projekt „Zrozumieć media – WSKSiM dla młodzieży” z unijnego programu POWER, w ramach konkursu „Trzecia misja uczelni”.
453.169 złotych na projekt „Seniorzy na WSKiM w Toruniu” z unijnego programu POWER, w ramach konkursu „Trzecia misja uczelni”.
471.619 złotych na projekt „Młodzi Odkrywcy na WSKSiM w Toruniu” z unijnego programu POWER.
2.778.939 złotych w 2018 roku na „Zintegrowany Program Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu”, również z programu POWER
3.954.511 złotych dofinansowania z unijnego programu POWER do kształcenia na kierunku informatyka medialna, program „Młodzi odkrywcy”.*
• Narodowy Bank Polski
246.290 złotych dofinansowania w 2018 roku do „Studiów podyplomowych: polityka gospodarcza, finanse, bankowość”.
O studiach dofinansowanych przez NBP pisaliśmy jesienią 2018 roku.
• Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
139.560 złotych dofinansowania do organizacji studiów podyplomowych „Polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie” z programu „edukacja ekologiczna”. Umowa została podpisana 5 stycznia 2017 roku, pierwsza transza została przelana w 2017 roku, druga (56.014 złotych) – w 2018 roku.
273.790 złotych dofinansowania na „Termomodernizację części budynku akademickiego przeznaczonego na potrzeby kultury i nauki, tzw. Ogrody Zimowe” w ramach Programu priorytetowego „Poprawa jakości powietrza; część 2 zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Jak zauważył NIK, umowa z WSKSiM zostało podpisana 480 dni po zakończeniu inwestycji.
• Lasy Państwowe
120.000 złotych – taką maksymalnie kwotę LP miały zgodnie z decyzją ówczesnego dyrektora – Konrada Tomaszewskiego z 27 kwietnia 2017 roku (strona 1, strona 2, strona 3), przeznaczyć na konferencję „Jeszcze Polska nie zginęła – wieś”, współorganizowaną przez WSKSiM.
• Instytut Ochrony Środowiska – PIB
19.000 złotych w 2017 roku za obsługę logistyczno-techniczną i medialną szkolenia CLIMCITIES.
19.000 złotych w 2017 roku za obsługę logistyczno-techniczną i medialną szkolenia dla kampanii „STOP SMOG” wraz z promocją projektu.
850 złotych w 2017 roku za jednoroczne podyplomowe studium „Polityka ochrony środowiska, ekologii i zarządzania” dla 1 pracownika IOŚ – reprezentanta Komisji Europejskiej.
• Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu
9.010 złotych za udział 47 pracowników RZGW w Międzynarodowym Kongresie „Katolicy i Ekologia -Woda Dobrem Wspólnym”, w dniach 17-18 listopada 2016 roku.
• Bank Gospodarstwa Krajowego
50.000 złotych w 2017 roku jako dofinansowanie konferencji „Firmy rodzinne szansą polskiej gospodarki”; umowę podpisano 30 marca 2017 roku.
• Kancelaria Senatu
11.560 złotych w 2017 roku na XX Forum Polonijne, które organizowała WSKSiM. Z środków Senatu zapłacono za uroczystą kolację dla uczestników i przyjazd Grodzieńskich Słowików.
• Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
300 złotych opłaty za udział dwóch osób w X Międzynarodowym Kongresie Katolicy i Niepodległość.
BONUM sp. z o.o.
Firmę Bonum założył w 2005 roku o. Jan Król – prawa ręka o. Rydzyka. On też jest jej prezesem.
Spółka zajmuje się m.in. sprzedażą czasu i miejsca na cele reklamowe w radiu i telewizji oraz produkcją programów telewizyjnych. Ma udziały w spółce Polskie Sieci Cyfrowe.
Dotacje i wynagrodzenie za usługi:
• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
140.000 złotych w 2016 roku z Instytutu Książki na „Kampanię społeczną w ogólnopolskiej stacji TV TRWAM: „Czytaj! – to najlepsza inwestycja, na jaką zawsze Cię stać”, w ramach programu promocji literatury i czytelnictwa.
• Ministerstwo Rozwoju
495.000 złotych w 2016 roku na cykl programów telewizyjnych „O Funduszach Unii Europejskiej, czyli jak być skutecznym?”, emitowanych w Telewizji Trwam (w ramach dotacji na „działania informacyjne dotyczące funduszy unijnych”). Umowę podpisano 6 czerwca 2016 roku.
• Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
93.339 złotych w 2016 roku za emisje spotów informacyjnych dotyczących Programu Rodzina 500 plus.
• Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (spółki zależne Plantico i Spójnia)
23.832 zł za emisję spotów reklamowych w Telewizji Trwam w 2018 roku.*
• Instytut Ochrony Środowiska – PIB
15.396 złotych w 2017 roku w ramach 3 umów dotyczących obsługi gastronomicznej i noclegowej szkolenia CLIMCITIES i szkolenia dla kampanii „STOP SMOG”.
• Prawo i Sprawiedliwość
11.675 złotych w 2016 roku za usługi, z subwencji na działalność partii.
SPES sp. z o.o.
Spółka Spes powstała w 1997 roku. Według „Gazety Wyborczej” w 1997 roku o. Rydzyk zapytał współpracującą z Radiem Maryja urzędniczkę ówczesnego Ministerstwa Przekształceń Własnościowych – Ewę Sołowiej, czy chce zostać właścicielką gazety, która byłaby organem prasowym Radia Maryja. Do dziś to ona jest właścicielką i wiceprezesem spółki Spes wydającej „Nasz Dziennik” (od ślubu jako Ewa Nowina-Konopka), a prezesem jej mąż – Marcin Nowina-Konopka.
Wynagrodzenie za usługi:
• Ministerstwo Środowiska
503 złote w 2016 roku za publikację nekrologu i ogłoszeń.*
13.000 złotych w 2016 roku za wkładkę do dodatku dla dzieci i młodzieży do „Naszego Dziennika”.*
78.258 złotych w 2017 roku za publikację ogłoszeń, komunikatów, materiałów edukacyjnych.*
1.180 złotych za publikację ogłoszeń w 2018 roku.*
• Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
12.000 złotych w 2016 roku za „publikację i przygotowanie techniczne artykułów sponsorowanych”.
12.000 złotych w 2017 roku za „publikację i przygotowanie techniczne artykułów sponsorowanych”.
30.000 złotych w 2018 roku za „publikację i przygotowanie techniczne artykułów sponsorowanych” na temat Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
2.030 złotych w 2018 roku za ogłoszenie „100 tys. drzew na 100 lecie niepodległości”.*
• Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
492 złote za publikację nekrologu w 2016 roku.
• Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
98.855 złotych za ogłoszenia, komunikaty i nekrologi w „Naszym Dzienniku” od początku od jesieni 2015 do wiosny 2018 roku.*
• Agencja Nieruchomości Rolnych
62.674 złotych za ogłoszenia w „Naszym Dzienniku”.
• Ministerstwo Sportu i Turystyki
4089 złotych w 2016 roku, za ogłoszenia dotyczące programu wsparcia dla małych i średnich klubów sportowych.
9349 złotych w 2017 roku, za ogłoszenia dotyczące programu wsparcia dla małych i średnich klubów sportowych.
• Ministerstwo Edukacji Narodowej
2.313 złotych za ogłoszenie prasowe w grudniu 2015 roku.
14.401 złotych za ogłoszenie w 2017 roku.
6.719 złotych w 2018 roku za publikację życzeń minister Anny Zalewskiej z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
• Ministerstwo Spraw Zagranicznych
17.339 złotych za ogłoszenia i opłatę za dostęp do wersji elektronicznej „Naszego Dziennika” w okresie od 16 listopada 2015 roku do 30 maja 2017 roku.
• Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
3.290 złotych za prenumeratę elektroniczną „Naszego Dziennika” na 2016 i 2017 rok.*
6.400 złotych za publikację nekrologów w 2016 i 2017 roku.*
• Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
2.631 złotych za ogłoszenia w 2016 roku.
2.337 złotych za ogłoszenia w 2018 roku.
• Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
1.180 złotych za publikację czterech nekrologów i jednych kondolencji w 2016 roku.*
984 złote za publikację dwóch kondolencji w „ND” 2018 roku.*
• Instytut Pamięci Narodowej
20.000 złotych za przygotowanie i publikację w lutym 2016 roku, w „Naszym Dzienniku” dodatku edukacyjnego dotyczącego żołnierzy wyklętych.*
30.000 złotych za przygotowanie i publikację w sierpniu 2016 roku, w „Naszym Dzienniku” dodatku edukacyjnego dotyczącego uroczystości pogrzebowych bohaterów II konspiracji.*
• Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
29.520 złotych za cykl artykułów informujących o nowych rozwiązaniach legislacyjnych pakietu „100 zmian dla firm” oraz „Konstytucji Biznesu”.*
• Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych
25 215 złotych za publikację nekrologów na łamach „Naszego Dziennika” w latach 2015-18. (do wiosny 2018)*
• Narodowe Centrum Kultury
8.610 złotych w 2016 roku, za reklamę ogłoszonego przez MKiDN konkursu na scenariusz filmu fabularnego o historii Polski.*
• Narodowy Fundusz Zdrowia – centrala
19.467 złotych w latach 2016-17, za dwukrotną publikację w „Naszym Dzienniku” plakatu informacyjnego „Leki 75+” oraz publikację plakatu dotyczącego „sieci szpitali” i nekrologu.*
• Narodowy Bank Polski
2.566 złotych za prenumeratę „Naszego Dziennika” w latach 2016-17.
3.235 złotych za 6 prenumerat rocznych „Naszego Dziennika” w 2018 roku.*
• Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna
10.147 złotych za publikację zaproszeń do przetargu lub rokowań w okresie od października 2015 do lipca 2017.
10.106 złotych w 2018 roku za 6 ogłoszeń w „Naszym Dzienniku”.
• Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna
4.953 złote w 2018 roku za 5 ogłoszeń w „Naszym Dzienniku”.
• Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
6.576 złotych w 2018 roku za 3 ogłoszenia w „ND”.
• Agencja Rezerw Materiałowych
2.110 złotych za ogłoszenia w 2016 roku.*
• Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
3.247 złote za nekrologi w „Naszym Dzienniku” w latach 2016-18 (do końca roku).*
• Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
5.904 złote za publikację ogłoszenia ws. wniosków taryfowych w „Naszym Dzienniku” w 2018 roku.
• Urząd Komunikacji Elektronicznej
984 złote za publikację nekrologu w „ND”.
• Prawo i Sprawiedliwość
134.201 złotych za faktury wystawione w 2017 roku.
Czy to już wszystko? Wal dalej, nie zapomnij też o poprzedniej ekipie, będziemy mieli skalę porównawczą.
Ale w czym problem? To że wszystko jest legalne czy to że padło słowo klucz , czyli RYDZYK ?! Swoją drogą bardzo udane przedsięwzięcia.
Z O. Rydzyka byłby świetny minister gospodarki, oczywiscie gdyby mu przeor pozwolił. Szczujnia by się doszczętnie zapluła a Polska by zyskała.
Pewnie, że legalnie, tyle, że bez sensu. Komu czytającemu ND. potrzebne są te reklamy czy ogłoszenia. Kto to czyta i co z tego zrozumie? Oczywiście nikt nie skorzysta np ze strefy ekonomicznej.
Dobrze, że cociaż czytasz ND. Mogą być z Ciebie ludzie.
Mała pomyłka, miało być chociaż.
Panie Marku kawał dobrej roboty! psy szczekają karawana jedzie dalej... Pozdrawiam
Karawana jedzie dalej a przed nią fatamorgana.....
Korytarzem sejmowym w piątek przechadza się europoseł Ryszard Czarnecki. I jak na polityka PiS wypowiada się odważnie: – Gdybym ja wziął członka rodziny na pokład, to na pewno bym zapłacił za taki rejs, żeby nie było wątpliwości. Marszałek Sejmu powinien być jak żona Cezara, poza podejrzeniami – stwierdza. Publicysta WP i "Do Rzeczy" Marcin Makowski stwierdził: "Tłumaczenie PiS-u, że rodzina marszałka na pokładzie samolotu 'nie generuje dodatkowych kosztów', a "PO tak samo robiła" - słabe jak barszcz. Można się w takim razie dosiąść na pokład, jak akurat będę chciał skoczyć do Rzeszowa albo Warszawy? Nie wygeneruję dodatkowych kosztów." Wypowiedzi przyjaciela Marka Kuchcińskiego, wicemarszałka Ryszarda Terleckiego tylko podgrzewają nastroje i mogą zdenerwować wyborców.
– Matko, to straszne... Marszałek może latać rządowym samolotem – ironizował bezceremonialnie przy dziennikarzach Terlecki w Sejmie. Albo mówił: – Żałuję, że nie leciałem z marszałkiem, bo bym mógł później opowiedzieć, jak było sympatycznie.
Potem Terlecki przyznał, że za latanie rządowym samolotem rodzina Kuchcińskiego... zwracać pieniędzy nie powinna
Jak nie macie poważnych, rzeczowych argumentów, to zadowalacie się pierdołami, których za PO było multum a nikt nawet nie pisnął.
Ładuje was równo, a wy reagujecie jak typowe...
Siostry Wrótne wracają do sportuWoooow, aż mnie zatkało. Ale informacja :):):)
Siostry Wrótne wracają do sportuA może w Pasłęku marsz zorganizować?
Marszmamy problem moi mili. wczoraj (9 .12) przejeżdżałem...
potrzebny hycelmamy problem moi mili. wczoraj (9 .12) przejeżdżałem...
potrzebny hycelczy ktos w koncu zajmie sie bachorami z tymi...
dzieci na hulajnogachCzy ktoś montował pompe ciepła ale bez instalacji...
Pompa ciepła ale bez fotowoltaikiCzy ktoś montował pompe ciepła ale bez instalacji...
Pompa ciepła ale bez fotowoltaikiPON
4° - 6°
WT
3° - 5°
ŚR
0° - 4°
CZW
0° - 3°
PT
-1° - 3°
SOB
-1° - 2°
Towarzyskie ja rozumiem ze to w warszawie takie rzeczy sie mogly by dziac. ale ze juz tutaj do nas doszło to...
Towarzyskie mamy problem moi mili. wczoraj (9 .12) przejeżdżałem moim oplem insigną, przez jagiełły w strone...
Dodawanie ogłoszeń w kategoriach Nieruchomości, Praca, wiąże się z dodatkową opłatą. Pozostałe kategorie są darmowe.