Z ostatniej chwili

Forum Hydepark

Płaska ZIEMIA!

dodał wtorek, 03 października 2017r.
Niektórzy z nas zadają sobie pytania egzystencjalne i szukają informacji jaka jest nasza rola i "po co jesteśmy" a także "dlaczego" Reszta jest masą która chodzi do pracy i kościoła oglądają TV gdzie im mówią jak mają żyć. Pasą nas chemią min fluorem który robi z nas uczestników wyścigu szczurów. Kilka lat temu znalazłem przez przypadek informacje na temat największej teorii spiskowej w historii "Płaska Ziemia". Jestem z zamiłowania fanem geografii i wiem dużo na ten temat a także fizyki. np. Bezwładność i do mojej wiedzy nie licuje się to że żyjemy na globie! * Jeśli ziemia się obraca to lądujące samoloty musiałyby nieustannie korygować kurs podczas lądowania. Jak wiemy nic takiego nie ma miejsca. Ziemia kręci się z prędkością ponad 1000 mil na godzinę więc pas startowy by ciągle uciekał. * Jeśli zienia się obraca to zgodnie z prawami fizyki lecąc ze wschodu na zachód i z zachodu na wschód to czas przelotu byłby różny. * Eksperyment na kanale w UK https://en.wikipedia.org/wiki/Bedford_Level_experiment * Zdjęcie z długim czasem naświetlania jak te https://4.bp.blogspot.com/-YWLIxhj0Zgw/VrEOO13b5CI/AAAAAAAAAhc/Q-XLX9GlayoVdx5KXrysz32QsYPvhyHqACKgB/s1600/star-trails-828656_1920.jpg Pamiętam że na fizyce mówiono nam o kwarkach leptonach ale też o tym że kosmos się rozszerza z prędkością światła. Ok jeśli się rozszerza to dlaczego takie zdjęcie jest możliwe. Jeśli my kręcimy się wokół słońca to nigdy nie osiągniemy takich perfekcyjnych linii. Kolejna kwestia jest taka że gwiazdy opisane tysiące lat temu na niebie są ciągle w tym samym miejscu. Ktoś powie że kosmos jest duży i nie możemy widzieć różnicy ale na takim dystansie lat coś by się zmieniło. * Dlaczego nie ma lotów bezpośrednich z Cape Town (Afryka) do Sydney (Australia). Jeśli ziemia jest kulą to mniejszy dystans jest bezpośredni ale prawda jest taka że wszystkie loty odbywają się przez Dubaj. Są strony które takie loty oferują ale z jakiegoś powodu zakup nie jest możliwy z powodów technicznych. Jeśli ziemia nie jest kulą to właśnie Dubaj jest pomiędzy tymi punktami i samolot musi tam lądować bo nie doleci bez miedzy lądowania. Zobaczcie logo ONZ. * Słońce jest znacznie bliżej niż nas uczono. Mamy pochmurne niebo i zobaczcie jak słońce świeci zza chmury to podświetla tylko małą część chmur dokoła siebie (Jakieś 20 % jego wielkości) skoro jest tak daleko to słońce powinno dać bardziej rozproszone światło na większą połać chmur a nie tylko taką małą część. To samo przy zachodzie słońca szczególnie kiedy niebo jest takie pomarańczowe to tak samo efekt jest tylko na małej przestrzeni. Zobacz tutaj -> https://i.ytimg.com/vi/EQkLqw9cu18/maxresdefault.jpg Dlaczego słońce rzuca tak mały cień będąc tak daleko? Albo to https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0b/Crepuscular_rays_over_Plymouth_Sound_crop.jpg albo to http://www.geoshifter.com/images/sun-hotspot-on-clouds.jpg * Zdjęcia ziemi autentyczne udostępnione przez NASA. Dlaczego Ameryka na zdjęciu z 2012 jest taka duża. Tłumaczenie NASA - każde zdjęcie jest generowane komputerowo. Tłumaczą się że ziemia jest taka duża wiec satelity robią zdjęcia poklatkowe krążąc wokół a potem oni je składają. https://i.pinimg.com/736x/9d/f8/71/9df8718a60e09d29b7321d2b43762760--different-angles-flat-earth.jpg https://ronmamita.files.wordpress.com/2015/10/2015-how-bigisthe-earth_nasa.png Jest wiele przesłanek które zaburzają pojęcie tego co nas uczono https://www.youtube.com/watch?v=GDKc6X8TXNE https://www.youtube.com/watch?v=SddRjB_Ag94&t=273s https://www.youtube.com/watch?v=GDKc6X8TXNE Jaki jest cel tego - Omamić nas zrobić szarą masę i NWO. Wmówić że jesteśmy małym pyłkiem gdzieś w kosmosie. Ewolucja że pochodzimy od małpy itd. Wymieszać ludzi co dzieje się teraz w Niemczech i we Francji tak aby nie było sprzeciwu. Wielonarodowościowe kraje nie są spójne i mają różne priorytety i finalnie jest in obojętne czy będą Francją czy częścią światowego rządu. Takimi krajami jest łatwo manipulować a sprzeciw jest bardzo mały. Tak aby każdy się czuł jako nieważny w skali wielkiego kosmosu zasuwał do pracy, kościoła oglądał TV i nie zastanawiał się nad "Kim jestem?", "Dlaczego Jestem?", "Czy jest Bóg?". Uważam że jest ale nie ma postaci dziadka na tronie tylko Energia, Miłość, Wszechobecność. Czas zadać sobie właściwe pytania i zrewidować swoje życie. Po co ten wyścig szczurów?

Październik
18
2017
Dodał środa, 18 października 2017r.
Skąd się na tej stronie biorą zarozumiałe dupki?

Październik
16
2017
Dodał poniedziałek, 16 października 2017r.
Zostaw tego frajera McLovin. Słuchaj, znalazłem właśnie bezpośrednie połączenie z Johannesburga w RPA do Sydney. Lecisz ze mną Mc-kochanie? Tylko pamiętaj, że płacisz za bilety.

Październik
14
2017
Dodał sobota, 14 października 2017r.
McLovin napisał:,,#666 w dupie byłeś g***o widziałeś,, Nie wiem McLovin, nie znam się na tym:)

Październik
16
2017
Dodał poniedziałek, 16 października 2017r.
#666 - Twoja inteligencja jest zapewne niszowa. Jesteś jak jamochłon bo używasz swojego otworu gębowego również do celów wydalniczych albo jak struś u którego oko jest większe niż mózg.

Październik
14
2017
Dodał sobota, 14 października 2017r.
Moja rada. Baby sobie poszukaj albo chłopa McLovin - no właśnie, gdzie się podział twój Wujek McLovin. McLovin, ładny nick :) I żeby nie było że mam coś przeciwko. W razie czego, masz moje błogosławieństwo...

Październik
14
2017
Dodał sobota, 14 października 2017r.
....Chcesz pogadać o Cyganach nazisto. McLovin/Wujek - Tutaj trzeba podziękować socjalizmowi, lewactwu i anty-rasizmowi. Rasy ludzkie mają inne inteligencje, inne systemy wartości i inne wrażliwości, dlatego ras nie powinno się mieszać. Hitler - Nacjonalizm jest w głównej mierze szczepionką przeciw zarazie, która ogarnęła świat, a rasizm niezbędnym środkiem ochronnym, można by powiedzieć przeciwciałem.

Październik
12
2017
Dodał czwartek, 12 października 2017r.
#666 w dupie byłeś gówno widziałeś. Nie pasujesz do poziomy wypowiedzi w tym wątku. Piszesz brednie czepiasz się szczegółów. To nie forum polonistyczne więc nie będę dbał o stylistykę wypowiedzi. #666 my nie zejdziemy do twojego poziomu a obawiam się że ty nie jesteś w stanie wejść na nasz poziom wiedzy i uczestniczyć w merytorycznej dyskusji. Poszukaj jakiegoś innego tematu. Może coś z rolnictwa? Buractwa? a może o cyganach?

Październik
12
2017
Dodał czwartek, 12 października 2017r.
McLovin/Wujek napisał: Wolę spędzać czas na szukaniu odpowiedzi i czuję się bardziej szczęśliwszy :) Ty, a może ta szcześliwszość jest wynikiem detoksykacji szyszynki za pomocą suszonych konopi :))

Październik
12
2017
Dodał czwartek, 12 października 2017r.
McLovin/Wujek napisał: Wieżę w Boga. Yhy, zanim zaczniesz sięgać gwiazd, zajmij się ortografią.

Październik
12
2017
Dodał czwartek, 12 października 2017r.
McLovin/Wujek (bo to jedna osoba) napisał:Tutaj trzeba podziękować socjalizmowi, lewactwu i anty-rasizmowi. Rasy ludzkie mają inne inteligencje, inne systemy wartości i inne wrażliwości, dlatego ras nie powinno się mieszać. Ty jesteś chłopie nazistą...

Październik
12
2017
Dodał czwartek, 12 października 2017r.
McLovin/Wujek (bo to jedna osoba) napisał: Ty jesteś chłopie nazistą...

Październik
12
2017
Dodał czwartek, 12 października 2017r.
Nie wiem czy ziemia jest płaska nie twierdze tego ale od jakiegoś czasu szukam odpowiedzi na pytania które mnie interesują. To co wiem pasuje mi bardziej do tego że nie żyjemy na globie. Jest kilka mankamentów które nie pasują również do płaskiej ziemi ale na zdrowy rozsądek i przedstawione eksperymenty coś tu jest nie tak. Nie licuje się z globem. Od dłuższego czasu nie oglądam TV bo to jedna wielka manipulacja (przekazy podprogowe itd) to zamulacz życia sam decyduje co chcę oglądać i kiedy. Wolę spędzać czas na szukaniu odpowiedzi i czuję się bardziej szczęśliwszy :)

Październik
12
2017
Dodał czwartek, 12 października 2017r.
Wieżę w Boga ale nie w takiego jak opisuje to kościół. Nie wiem czy wiesz ale np. fluor zaburza rozsądne myślenie i coś takiego jak przeczucie, sumienie. Ktoś powie że to głos Boga a ktoś że rozsądek. Mamy coś takiego jak sumienie i odczuwamy coś kiedy wiemy że postępujemy źle a właśnie chemia jaką nas faszerują zaburza "Wyrzuty sumienia" fluor powoduje zwapnienie szyszynki która ma ważną rolę ale czy uczą nas szczegółowo na biologii jakie jest jej działanie. Pobieżnie niestety. Nie jesteśmy szczęśliwi wywołuje się w nas strach przed śmiercią po której nie ma nic więc korzystamy z życia nie myśląc o tym aby być po prostu "Dobrym Człowiekiem" dla innych. Pogoń za pieniądzem itd Tutaj trochę info http://instytutarete.pl/poczytaj/cialo/na-zdrowie/468-jak-zabija-sie-twoja-szyszynke.html

Październik
12
2017
Dodał czwartek, 12 października 2017r.
Jak napisałem wcześniej Ewolucja, przypadek itd że pochodzimy od małpy a powstaliśmy w skutek nieuniknionych acz przypadkowych reakcji chemicznych to właśnie ma budować u nas poczucie że jesteśmy nic nie znaczącym pyłkiem w kosmosie. Nie bezpośrednio ale pośrednio odrzucenie Boga bo skoro ewolucja to nie Bóg.

Październik
12
2017
Dodał czwartek, 12 października 2017r.
Są też takie filmiki n YT, które pokazują, że jednak statki znikają za horyzontem i widać nań tylko żagle od połowy w górę, ale wtedy zwolennicy płaskiej ziemi mówią, że to fale zasłaniają statek od dołu, albo miraż. Nie wierzę w teorię płaskiej ziemi. Na politechnice uczą mnóstwa rzeczy, które mają odzwierciedlenie w rzeczywistości i przeczą teorii płaskiej ziemi, ale najważniejsze są te dwa, o których mało się mówi: 1) Po co to komu ukrywać, że jest płaska/okrągła? 2) Co mnie to obchodzi? Ludzie staną się lepsi jak będą żyli na płaskiej ziemi? Dzieci będą rodzić się zdrowe? Będziemy żyli zdrowo i dostatnie? No chyba nie- więc nie warto się spuszczać :-) Ale owszem ciekawy temat do dyskusji.

Październik
12
2017
Dodał czwartek, 12 października 2017r.
Powietrze i zanieczyszczenia są barierą która uniemożliwia nam zobaczenie czegoś na dłuższym dystansie. https://www.youtube.com/watch?v=RSSFfoAIx04 Jest wiele filmów na Youtube pokazujących jak statki znikają za horyzontem ale po znacznym przybliżeniu pojawiaj się ponownie.

Październik
12
2017
Dodał czwartek, 12 października 2017r.
Pisałeś że światło się załamuje i dlatego daje taki efekt jak opisałem. Ok weźmy latarkę i poświeć na kartkę. Czy światło będzie skupiony na jednym punkcie ? tak im bliżej kartki. Jeśli będziemy oddalać kartkę to światło będzie podświetlać większą część kartki. Lepiej jakbyś ustawił latarkę powiedzmy 10m od przezroczystego, sferycznego zbiornika z wodą i próbował oświetlić obiekty w tejże wodzie się znajdujące. Światło dotarłoby do granicy ośrodków i w tym miejscu uległo (przypuszczam) promienistemu załamaniu dającemu efekt soczewkowania źródła swiatła.

Październik
12
2017
Dodał czwartek, 12 października 2017r.
To co widzimy z góry (samoloty, skoki ze stratosfery itp.) to zaledwie horyzont, którego punktem granicznym jest punkt styczności tworzących stożka z powierzchnią ziemi. Skok ze stratosfery był na wysokości chyba 36km, a to jest żadna wysokość - promień ziemi to 6 000km. Jakby ziemia była płaska to wzniesieniu na wysokość 36km (mount everest 8,8km) byśmy mogli zobaczyć ją całą, a tak nie jest.

Październik
12
2017
Dodał czwartek, 12 października 2017r.
Pisałeś że światło się załamuje i dlatego daje taki efekt jak opisałem. Ok weźmy latarkę i poświeć na kartkę. Czy światło będzie skupiony na jednym punkcie ? tak im bliżej kartki. Jeśli będziemy oddalać kartkę to światło będzie podświetlać większą część kartki. http://www.geoshifter.com/flat-earth-sun.php

Październik
12
2017
Dodał czwartek, 12 października 2017r.
Czy ja wiem czy zagmatwane - ruch płaski na mechanice opisywał kinematykę, a zasada krętu i pokrętu + zjawisko tarcia opisuje nam po części brak ruchu względnego - dodajmy gęsty ośrodek w postaci atmosfery i mamy opis aktualnej sytuacji. Nie potrafię tego udowodnić, bo jestem na to za głupi, a poza tym nie jest to dla mnie tak istotne - po prostu przyjmuję to za dane wejściowe nie mające wpływu na moje życie.

Październik
12
2017
Dodał czwartek, 12 października 2017r.
Skoro ziemia jest kulą dlaczego im bardziej się wznosimy to horyzont mamy na wysokości wzroku? i jest to prosta linia. Nie wiem czy wiesz ale ten słynny skok ze stratosfery pokazujący chyba jedyne realne ujęcia z takiej wysokości były robione obiektywem Fish Aye ale są programy które mogą to odwrócić i pokazać jak realnie wygląda ujęcie i to jest dopiero ciekawe.

Październik
12
2017
Dodał czwartek, 12 października 2017r.
"#Wujek - Przepraszam, ale muszę się wypowiedzieć: 1) Ziemia kręci się z prędkością ponad 1000 mil na godzinę więc pas startowy by ciągle uciekał - teoria względności - ziemia obraza się względem własnej osi o prędkość kątową, a wypadkowa prędkości stycznej ziemi (atmosfery blisko ziemi) z naszą jest zerowa. " - tak ale czy potrafisz to udowodnić, obliczyć. To teorie tak zagmatwane że my się nad tym nie zastanawiamy. Uczymy się tego co nam mówią jak jest i uważamy że tak jest. Ja się tylko pytam dlaczego proste metody jak eksperyment na kanale w UK obala te wszystkie zagmatwane teorie. Dlaczego z brzegu jeziora Michigan widać Chicago? https://www.youtube.com/watch?v=aLlNKy5j_O8 Lemingi powiedzą że to odbicie grawitacyjne itd.

Październik
12
2017
Dodał czwartek, 12 października 2017r.
Oczywiście nie kupię takiego lotu, bo wiem, że zwróciłbyś mi za bilet, a ja nigdy bym go nie wykorzystał :) Tak, przestrzeń czterowymiarowa jest pusta, do momentu dopóki nie dotrze do niego informacja w postaci kwantu światła. Nie jesteś w stanie zaobserwować tego rozszerzania się, bo jeżeli byś mógł, to byłoby widać ,,kraniec" rozszerzającego się wszechświata.

Październik
12
2017
Dodał czwartek, 12 października 2017r.
2) Pamiętam że na fizyce mówiono nam o kwarkach leptonach ale też o tym że kosmos się rozszerza z prędkością światła- kosmos rozszerza się szybciej od światła, bo przestrzeń nie zawiera informacji. Małe sprostowanie- chodziło mi oczywiście o samą ekspansję czasoprzestrzeni kosmosu, a nie fizyczny kosmos :-) Pamiętaj, że światła większości gwiazd lecą do nas przez tysiące/miliony lat i w rzeczywistości może tych gwiazd (które wyemitowały widziane przez nas światło na nocnym niebie) już nie być.

Październik
12
2017
Dodał czwartek, 12 października 2017r.
* Loty - jeśli kupisz taki lot (bezpośredni) zwrócę ci za niego https://www.cheapflights.co.za/flights-to-Australia/Cape-Town/ https://www.cheapflights.co.za/flights-to-Chile/Cape-Town/ Wszystkie są z międzylądowaniem w Dubaju (dla Cape-Town). Dziwne co? My z Warszawy mamy loty do USA i niektórych dalekich lokalizacji. A tak ważne dla regionu lotnisko nie ma połączenia bezpośredniego z Chile, Sydney

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :napoleon
23:22 28
Osiem gwiazdek

Jeszcze nigdy przed świętami nie było tak brudno jak...

Jest bocian, będzie wiosna
21:22 28
Asterix

Co ty chcesz Pan Sarnowski nie jest taki stary

Jest bocian, będzie wiosna
19:38 28
Dip

Kamera na gniazdo bociana już działa.

Jest bocian, będzie wiosna
15:57 28
Obserwator

Jest wiosna, ale wiosennych porządków na chodnikach...

Jest bocian, będzie wiosna
14:33 28
Qaz

Oby nie, to już po wyborach przecież ;)

Pierwsze zawody 14 kwietnia
14:30 28
Nick

Niech zgadnę puchary będzie wręczał pan S. jak się...

Pierwsze zawody 14 kwietnia
14:12 28
Qwerty

Dlaczego używasz nie swojego nicka...?

Jest bocian, będzie wiosna
Dziś: 0Wczoraj: 16więcej 59694
08:47

21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
Pogoda

Pasłęk, Piątek 29 marca

12°
wiart: 8.05 m/s wilgotność 60% ciśnienie 1003 hPa zachmurzenie 31% opady deszczu 0 mm
Wschód: 05:20
Zachód: 18:11

SOB

7° - 14°

NIEDZ

10° - 19°

PON

11° - 21°

WT

10° - 20°

ŚR

3° - 10°

CZW

3° - 10°

Aktualności forum
kupujący - 6 dni temu, 2024-03-22

Rozliczenia - Ponad 2 tygodnie temu, 2024-03-02

Rozliczenia - Ponad 2 tygodnie temu, 2024-03-02

Mieszkaniec Pasłęka - Ponad 2 tygodnie temu, 2024-02-28