Z ostatniej chwili

Forum Hydepark

List do Redakcji po zamachu.

dodał czwartek, 25 maja 2017r.
To wszystko wydarzyło się tak blisko, że czuje się tak, jakbym w tym uczestniczyła. Śmierć Angeliki i Marcina, polskiego małżeństwa wstrząsnęła mną tak, jak śmierć kogoś bliskiego. Nie znałam ich, ale to nie ma znaczenia. Byli w zbliżonym do mnie wieku, mieli dzieci w wieku moich dzieci, byli emigrantami, tak jak ja i tysiące innych Polaków w Wielkiej Brytanii. Wyjechali i pracowali dla dobra swoich dzieci, z daleka od ojczyzny, od przyjaciół z dzieciństwa i bliskich. Zapewne mieli już plany na

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Szczyt NATO w Brukseli był okazją do wielu spotkań na szczycie. Także tych mniej oficjalnych. Do sieci trafiło nagranie z kuluarów, na którym widać, jak Donald Trump rozmawia z polską delegacją. Prym w niej wiedzie minister Witold Waszczykowski. Z Trumpem rozmawiają również Antoni Macierewicz i prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Gdy dołącza Andrzej Duda, przywódca USA oddala się, ignorując polskiego prezydenta.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Roman, zmień "elerktronicznego tłumacza"

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
... 169 Ironię o gatunku "ciężkiego wołu" nie akceptuję. Natomiast nadal podtrzymuję moją opinię o tobie chociażby na przykładzie twojej klasyfikacji wyborców. Otóż każda opcja ma swój "żelazny" elektorat i przepływowy czyli przypadkowy który decyduje o zwycięstwie, tak POlszewii, PiS jak i każdej innej która zwycięży. To są własnie takie osoby jak ty którzy nie odróżniajac dobra od zła głosują nie zdając nawet sprawy z tego. To jest wpisane w logikę wyborów i po to robi się kampanie wyborcze.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Do Marek Chrapan: stosujesz malleus male ficarum ,gdy zbędnym to jest. Uważam, że male chauvinism przeżywasz i in male fide się podziewasz. Ich glaube, dass Du ohne Eigenschaften, poniał? Piszę tak dlatego, że zarzuciłeś mi ongiś nieznajomość obcych języków. Nie odpisałeś mi i nam nigdy, czy jesteś już na etapie faszysty, czy jeszcze narodowca, a szkoda.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Oj Chrapan, Chrapan nie wyczułeś ironii:))) A swoja droga, tak źle oceniasz głosujących na Pis i na narodowców. Przypadkowi i nierozgarnięci. Nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z tobą Chrapanie.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Mój błąd - zamieszczając ten list na forum (a nie do Redakcji GP) nie wziąłem pod uwagę poziomu intelektualnego czytelników typu "wyborca" nie odróżniających ani miejsca skąd list dotarł, (a więc i osoby piszącej), ani Redakcji do której został skierowany. Ale to cieszy, tacy wyborcy są potrzebni, ostatnio nie rozróżniając zagłosowali na PiS, a w nadchodzących wyborach zagłosują na Narodowców. Tak trzymaj "wyborco"!

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Wielkie brawa Chrapan, za ten poruszający list który napisałeś do reakcji Głosu Pasłęka. Tylko jedno pytanie. Dlaczego użyłeś rodzaju żeńskiego? Jesteś kobietą, czy to gender...

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
chrapan weź tabletkę

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
najbardziej potrzebne. Wszyscy Ci, którzy jesteście od Manchesteru daleko, cieszcie się tym. Tak jak ja cieszyłam się, że jestem daleko od Paryża, czy nawet od Londynu, gdy tam, na ulicach ginęli ludzie. Zawsze czyjeś matki i ojcowie, czyjeś dzieci i przyjaciele. Tragedie, które dzieją się daleko nie są nasze, można je zostawić innym do opłakiwania. Ta z Manchesteru, choć nie powinna, jest moją. Boli, jak moja.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
nie jest miejscem przyjaznym, nowotwory, przemoc, zatrute wody i powietrze, jest tyle rzeczy które nas niszczą. Życie jest loterią, w której coraz rzadziej chodzi o wygraną, a coraz częściej o to, by po prostu przetrwać. I mimo, że zapanowaliśmy nad epidemią dżumy i wieloma innymi, które wyniszczały całe pokolenia, nie udało nam się opanować epidemii odczłowieczenia. To ona nas zabije. Przepraszam za te wynurzenia, słowa mają wartość terapeutyczną i właśnie te, a nie inne słowa były mi dzisiaj

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
kraju, w ogóle. Wiem, że to irracjonalne, że nie wszyscy są tacy. Ale instynkt samozachowawczy bierze górę. Czy to już paranoja? Myślę, że nie, ale jestem na najlepszej do niej drodze. A takich jak ja są setki tysięcy. Ludzi żyjących w strachu, zalęknionych, drżących o swoje dzieci i siebie samych. Mówią, że tak nie można, że trzeba żyć „normalnie”, aby nie dać mordercom satysfakcji. Ale jak żyć normalnie, w miejscu i czasie, gdy nic nie jest normalne? Udawać? Jak długo? Po co? Świat z gruntu

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
szkole, bo kto wie, czy za kilka godzin ta szkoła będzie jeszcze tu stała. Boję się lotniska, centrum handlowego, autobusu. Widząc rozpędzony samochód, zastanawiam się, czy iść swoją drogą, czy lepiej rzucić się w bok. Widząc porzuconą na ławce torbę zastanawiam się, czy wszczynać alarm, czy lepiej się nie wygłupić. Gdy mija mnie kobieta w chuście na głowie, czuję, że jej nie lubię. Wolałabym jej nie widzieć. Widząc Muzułmanina zaciskam szczęki. Wolałabym, aby nie było go w moim mieście, w moim

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
wakacje, kupione bilety, listę spraw do załatwienia, gdy będą w Polsce. Może planowali, że na emeryturze, gdy dzieci się usamodzielnią, wrócą do rodzinnego miasta, albo osiądą w jakimś innym, cieplejszym kraju, by w końcu cieszyć się wolnym czasem i słońcem. Na to wszystko tu pracowali, w tym celu znosili wyrzeczenia. To im się należało. Jaki Bóg ich tego pozbawił? Bóg Wszechmogący, ojciec chrześcijan, czy ten drugi, Allah? Jestem rozgoryczona, wściekła i boje się. Boję się zostawić dziecko w

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :platformersi
12:11 dziś
Były pasłęczanin

Olisadebe też nie był nasz a strzelał dla kadry...

Srebrny medal w rzucie oszczepem
12:06 dziś
Adam

Takie osiągnięcia juniorów z Polonii jest od wielu...

Srebrny medal w rzucie oszczepem
11:21 dziś
Danel

Zablokować ta ulice z dwóch stron i zakaz jazdy dla...

Czekanie na decyzję
11:13 dziś
Mick

Nic nie wyjdzie kasa pusta jak bęben, dyrektor...

Badanie sytuacji ekonomicznej spółki - audyt w...
11:12 dziś
[ytam

Z czystej ciekawości...czy to jest odpłatne?

Kampery
11:07 dziś
Hhkg

Trzeba tego gościa od napraw samochodów...

Czekanie na decyzję
11:06 dziś
Owski

Czekam jeszcze na audyt w Mosir, ciekawe jakie tam...

Badanie sytuacji ekonomicznej spółki - audyt w...
Dziś: 31Wczoraj: 33więcej 64458
00:54
Kinoman

Zastanawiając się dlaczego w kinie zapowiadane są w...

Kino pasłęckie
00:54
Kinoman

Zastanawiając się dlaczego w kinie zapowiadane są w...

Kino pasłęckie
15:17
None

Kto wymyślił bieg w środku tygodnia i zamknięcie...

3 mila Pasłęk
15:17
None

Kto wymyślił bieg w środku tygodnia i zamknięcie...

3 mila Pasłęk
22:15
Konfederacja

Wydarzenie Konfederacja i Sławomira Mentzena Plac...

Spotkanie z liderami Konfederacji w Elblągu
22:15
Konfederacja

Wydarzenie Konfederacja i Sławomira Mentzena Plac...

Spotkanie z liderami Konfederacji w Elblągu
07:18
XYZ

Wszystko wszystkim , ciekawe kiedy w końcu drogi...

Drogi
Pogoda

Pasłęk, Wtorek 16 lipca

30°
wiart: 8.45 m/s wilgotność 51% ciśnienie 1013 hPa zachmurzenie 49% opady deszczu 1 mm
Wschód: 04:29
Zachód: 21:04

ŚR

18° - 32°

CZW

18° - 26°

PT

15° - 23°

SOB

13° - 23°

NIEDZ

13° - 25°

PON

14° - 29°

Aktualności forum