Z ostatniej chwili

Forum Co? Gdzie? Kiedy?

IV MARSZ ELBLĄSKI KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.

dodał czwartek, 21 lutego 2019r.
Już w sobotę 02.03.2019 godz. 15,00 przy pomniku na skwerze rtm. Pileckiego start do Marszu. Po Marszu wykład na temat "Żołnierzy Wyklętych" 09.03.2019 godz 17,00 ul. Św. Ducha 26 (pensjonat FM) w Elblągu wyświetlony będzie film "Podwójnie "wyklęty" o "Burym" w reżyserii Ewy Szakalickiej. Po filmie spotkanie z reżyserką.

Luty
24
2019
Dodał niedziela, 24 lutego 2019r.

Z tego co napisał ,,zzz. " wynika , że ni z tego i owego LWP ukształtowało obywateli bohaterskich. Nie poszedł do wojska udając wariata- BOHATER! Ilu dziesiaj takich bohaterów i poetów ( jak Pawlak ) zasiada na najwyższych stołkach ? Można odszukać w IPN ? Nie był w komunistycznym wojsku - GIEROJ !  I stanowicho prezesa lub dyrektora. Podobnie dzisiaj produkcja bohaterów do Europarlamentu. Nie zna angielskiego ? Jechać , bo są zasługi partyjne. Co druga ,, niemota " jak mówi Belka jedzie do Brukseli ze znajomością języka polskiego w podstawowym wymiarze. Bez względu na partię ! Miernota będzie ustalać prawo europejskie. Obalić pomnik Jankowskiego ? A jak ! Postawić tam przy Kościele Brygidy o którym słyszał cały świat pomnik Brata Lecha . Tak ,,produkuje " historię Polski miernota bohaterska w postaci Cenckiewicza itp   No piszcie więcej o tamtych czasach. Należy znać biografię Tuska , Nowaka , Arabskiego , Cichockiego jak rozwalali w Gdańsku komunę. Należy poznać prawdziwą twarz Macierewicza, albo posadzić autora PIĄTKA razem z Misiewiczem. Radośc ze zniesienia pomnika Jankowskiego będzie miała garstka bohaterów , których wymieniłem. A co z historią chwalebnego czynu jakiego dokonali Wałęsa z Jankowskim  ? Nie było ?


Luty
24
2019
Dodał niedziela, 24 lutego 2019r.

jontek, Twój post wygląda jak bigos " na winie ". Przeskakiwanie z tematu na temat. Po pierwsze - z wojska najczęściej wymigiwali się synowie partyjnieków na stanowiskach. Po drugie - nieznajomość języka nie jest przeszkodą w wyborze do Europarlamentu / np. p.Tusk /. Po trzecie - znajomość języka obcego nie jest równoznaczna z działalnością takiej osoby na rzecz kraju w Europarlamencie / np. patrz wyżej plus polityce skupieni we frakcji Ludowców /. Po czwarte - co do życiorysów polityków to wszystko wyjdzie na jaw wcześniej czy później, teczki i taśmy wypłyną. Nie każdy jak np. Wałęsa miał okazję swoją teczkę " wyprostować ". Po piąte - spokojnej nocy.


Luty
25
2019
Dodał poniedziałek, 25 lutego 2019r.

> śmieszek < Problemy , które poruszyłem dla twojego mózgu sa zbyt trudne , abj je zrozumieć i odnieśc się do nich z rozwagą . Pisząc ten tekst spożywałem bigos i popijałem winem z owoców działkowych. Tusk nie jest z mojej bajki , ale akurat językami to on włada doskonale.Nawet ukrainskim gdzie ostatnio się popisał. Niemota wyjeżdżająca za granicę , to nie jedzie na zmywak, ale brać czynny udział w dyskusji nad problemami poważnymi .Nawet taki ,,obatel " zna ,,coś tam coś tam ". Poeta i pisarz prozaik Pawlak , to tylko prymitywny obśmiewacz rzeczywistości i nic więcej. Przez pewien okres zarabiał na zycie jako rzecznik prasowy prezydenta Gdańska. Macierewicz jest problemem poważnym , którego wszyscy boją się ruszyć.A ON ruszył wojsko z ,,posad bryły świata " , które długo się nie podniesie.Jego szef gabinetu jest przykładem ludzi pracy z nowej zmiany. Nazwisko Misiewicz stało się synonimem wiedzy i zaangażowania nowej zmiany. Pomnik braci Kaczyńskich w postaci 2 wież K- Tower miał być symbolem mocy  i potęgi Polski ( jak Stalin i Lenin w Moskwie ), ale stały się hańbą korupcyjną. Wałęsa i Jankowski zawsze pozostaną dla mnie i całego swiata przykładem jak w drodze pokojowej można było obalić komunizm. Za pedofilię w kościele niech odpowiada Episkopat. Moje wykształcenie ( elektromonter sieci i podstacji )  , które uzyskałem w ZSE-E w Elblągu przy ul Blacharskiej wystarczyło abym pracował długie lata za granicą i poznał języki obce. Dlatego wiem co piszę. Miłego dnia. Dalej dyskusji z tobą nie mam zamiaru prowadzić.


Luty
25
2019
Dodał poniedziałek, 25 lutego 2019r.

Tusk jak szedł do eu nie umiał wydukać słowa po angielsku. Tak szybko zapominamy oczywiste fakty?


Luty
25
2019
Dodał poniedziałek, 25 lutego 2019r.

Co bredzisz ! A jak porozumiewał się bez tłumaczy ? A z  Putinem po niemiecku swobodnie rozmawiali na molo sopockim ? A z innymi premierami w telewizji nie widziałeś ? Jeżeli masz małą wiedzę , to ne zabieraj głosu. Kempa ani Szydło tym bardziej Elżbieta Kruk , która umie coś tam coś tam jak popije w tym wieku już nie opanują języka w piśmie tym bardziej.Głosuj na Kaczyńskiego , który nie umie nic potrzebnego do zycia codziennego oprócz tego , że mieni się patriotą. Mędzrzec Macierewicz lata do USA i tam tłumaczem jego jest młodziutki Janniger. Mają o czym rozmawiać z kardynałem wyrzuconym ze stanu duchownego za pedofilię. Czytaj prasę może nabierzesz dystansu do samego siebie


Luty
25
2019
Dodał poniedziałek, 25 lutego 2019r.

Zapominasz jontek, że prowadzisz tutaj dyskusję z homopisusami. Osobnikami obojętnymi na prawdę, której definiowanie przerzucili na przewodnika. ON im tłumaczy jak mają ogarniać świat, którego sami ni w ząb nie rozumieją. Jak ON powiedział, że Tusk nie zna języków, to nie zna. Kropka. Witaj w owczarni.

Pomyśl co sie będzie działo po sobotniej konwencji, na której ON obiecał , że dorzuci im siana (jak to pięknie ujęła Szydło - Jarosław Kaczyński rozda prezenty). Owce i barany będą jeszcze bardziej buczeć, że PiS odebrał złodziejom i dał uczciwym polskim rodzinom. Ale co się dziwić. Z badań które przeprowadził panel badawczy Ariadna, 71% wyborców PiS nie wie, że podatki które płaci finansują 500+, 25% myśli, że rząd daje swoje. A najlepsze jest to. 41% wyborców Kukiza, który wprowadził do sejmu Winnickiego i Andruszkiewicza, nie wie skąd są pieniądze w budżecie!!! Wygląda, że im bardziej na prawo, tym ciemniej. Takich to tylko, strzyc, strzyc, do gołej skóry.


Luty
25
2019
Dodał poniedziałek, 25 lutego 2019r.

Tyle mozolnej pisaniny a można było napisać krótko i jasno - ja jontek jestem za Tuskiem i przeciw PiS. Jaka byłaby oszczędność czasu i palców a przekaz taki sam, nie licząc czasu tych, którzy chcieliby to wszystko czytać. 


Luty
25
2019
Dodał poniedziałek, 25 lutego 2019r.

Drugi "mędrzec" się odezwał. Spróbuj zbadać kondycję umysłową lemingów ale bezstronnie, o ile wiesz, co to słowo oznacza.


Luty
25
2019
Dodał poniedziałek, 25 lutego 2019r.

Coś wyborco się potykasz o własne kopyta. To w końcu Pis daje siano czy strzyże?! Co do Tuska to przecież obiecał eurodeputowanym, że na pierwsze posiedzenie tak poduczy się j.angielskiego że będą go mogli wszyscy zrozumieć. A jeżeli do swoich argumentów wtrącasz epitety i wyzwiska to żaden z ciebie partner do dyskusji.


Luty
25
2019
Dodał poniedziałek, 25 lutego 2019r.

Nie przesadzaj #proste. Do zdradzieckich mord, gorszego sortu, elementów animalnych, komunistów i złodziei jeszcze mi daleko.

Użyłem porównania w celu uwypuklenia zjawiska i przymuszenia do myślowej aktywności. Ale jak widać jest problem, skoro pytasz czy PiS daje siano, czy strzyże. Przecież jedno nie wyklucza drugiego. Nie trzeba być zootechnikiem żeby wiedzieć, że owieczki jedzą siano i owieczki się strzyże. Zaraz zapytasz jakie zaszło tu zjawisko. No pomyśl, jak byś się poczuł, gdyby ktoś traktował ciebie w taki sposób. Karmił i strzygł. No, no...Sam widzisz, że ostatecznie staję po stronie piswyborców. Nie dziękuj, nie jestem łasy na pochlebstwa... ale panegirykiem nie wzgardzę :)


Luty
25
2019
Dodał poniedziałek, 25 lutego 2019r.

Co tobie przeszkadza w lemingach #spokojny, to że żyją na wolności. W  oczarni to jest niezrozumiałe zjawisko, tak?


Luty
25
2019
Dodał poniedziałek, 25 lutego 2019r.

ups...owczarni miało być


Luty
25
2019
Dodał poniedziałek, 25 lutego 2019r.

Brawo wyborco. W końcu wiesz na czym polega polityka każdego rządu. Są podatki, obciążenia,akcyzy itp a z drugiej strony są ulgi, dotacje, zapomogi , itp. Ja jestem z takich programów Koalicji Prawicy zadowolony. Można się czepiać detali i niektórych nagannych zachowań ale globalnie jest oki. W owczarni jak to nazwałeś normalna sprawa, gorzej jak tylko strzygą a niektóre luzackie lemingi wyżerają karmę. A jak tam znajomość języków przez Tuska, poszperałeś w necie by odświeżyć pamięć?


Luty
26
2019
Dodał wtorek, 26 lutego 2019r.

Te ONE  PISowskie obiecanki , to są naprawdę prawdziwe. W poprzednich wyborach ONE obiecały , że Macierewicz szefem MON po wyborach nie zostanie. A UON nie tylko został , ale rozbroił armię z  wykształconych i doświadczonych umyslów tej firmy. UON wprowadził Misiewiczów na zasadnicze stanowiska w rządzie. Taki Andruszkiewicz gra rolę ,, cyfromierza i cybernetyka " w jednym. Ma limuzynę , a i z kelnerkami jest mu po drodze. Taki Glapiński ,; ach jakie dziewczynki '' obstawia dla dobra naszego szczegolnie niepełnosprawnych. Taka sprawa jak katastrofa smoleńska nie może zostać wyjaśniona , bo Macierewicz musi ciągnąć kasę , a prokuratura poszukuje tego , kto wniósł na pokład,,prochy"Wybuchła sprawa KNF i Srebrnej. Cały aparat prawdziwej sprawiedliwości poszukuje sposobów rozwikłania prostej sprawy. Coraz więcej orzechów do rozgryzienia.


Luty
26
2019
Dodał wtorek, 26 lutego 2019r.

No jak już takie "kumotry" biorą się za walkię z PiS-em, to musi być to ostatnia rezerwa zwolennikami eurokołchozu. Hitler też chwytał się ostatniej nadziei w złożonym z dzieciaków i starych dziadów  "Volkssturmie".


Luty
27
2019
Dodał środa, 27 lutego 2019r.

A po cholerę z tym pisem walczyć? Oni się sami pozażerają jak jarkacza zabraknie.


Luty
27
2019
Dodał środa, 27 lutego 2019r.

a poniedziałkowej gali Strefy Wolnego Słowa "Gazety Polskiej" prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nazwał środowisko "GP" i kluby z nim związane "oddziałami szturmowymi".

W rozmowie z portalem niezalezna.pl prezes PiS rozwinął swoją myśl.

    Kiedyś to był taki oddział szturmowy, który przedzierał się przez pozycję, które w gruncie rzeczy niemal wyłącznie zajmowali wrogowie

- mówił Jarosław Kaczyński. Jak stwierdził, obecnie kluby "Gazety Polskiej" to nadal "oddziały szturmowe", ale wchodzące w skład "potężnej armii", która idzie ku zwycięstwu.

- Jestem o tym przekonany. Każda armia potrzebuje takiego oddziału uderzeniowego, szturmowego i dzisiaj kluby "Gazety Polskiej" takim oddziałem są - zaznaczył.

Na sformułowanie o "oddziałach szturmowych" zwrócił uwagę historyk, prof. Stanisław Żerko. Jak przypomniał, po niemiecku były to Sturmabteilungen, w skrócie SA - nazywane też "brunatnymi koszulami". "Niedobrze się kojarzy" - skwitował.
 


Luty
27
2019

Podczas konferencji prasowej, w czasie której premier Beata Szydło wręczyła gen. Miłkowskiemu nominację, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak przedstawił zalety nowego szefa BOR.

Jednym z tych, którzy realizowali nasz program bezpieczeństwa jest pan gen. Tomasz Miłkowski. To doktor prawa konstytucyjnego, komendant małopolski policji (…) Oficer polskiej policji, który ma odpowiednie doświadczenie i wiedzę, aby zrealizować podstawowe zadania jakie stoją przed generałem – stworzenie podstaw organizacyjnych nowej formacji, jaka zastąpi BOR

— mówił szef MSWiA Minister Błaszczak

Pan generał dowodził małopolską policją w czasie wizyty papieża Franciszka i Światowych Dni Młodzieży. Spisał się bardzo pozytywnie, to też jedna z przesłanek, że zaproponowałem kandydaturę pana generała premier Szydło

— dodał minister.


Luty
27
2019
Dodał środa, 27 lutego 2019r.

Jak twierdzi reporter RMF FM Krzysztof Zasada, przyczyną rezygnacji Tomasza Miłkowskiego mógł być incydent sprzed kilku dni z udziałem kierowcy premiera Mateusza Morawieckiego. Funkcjonariusz SOP miał przyjechać po szefa rządu na jedno z warszawskich osiedli. Będąc na miejscu, przez przypadek miał włączyć sygnały dźwiękowe, nie mógł ich potem wyłączyć.

"Kierowca z włączonymi syrenami wyjechał z osiedla i przyjechał do siedziby jednej ze służb specjalnych, tam prosił o pomoc. Gdy wysiadł z limuzyny, ta zatrzasnęła się, trzeba było ściągnąć specjalną ekipę. Po premiera przyjechał inny samochód" - mówił na antenie RMF FM Zasada.
 


Luty
27
2019
Dodał środa, 27 lutego 2019r.

~~ rozsmieszony > to ty będziesz wtedy , kiedy na ulice wyjdą ludzie tak jak w Grecji. Z kamykami w garści. Tylko , że Polska to nie Grecja i lekko nie będzie pokonać społeczeństwo. Jaruzelskiemu przyszło łatwo , bo realne zagrożenie z zewnątrz wisiało w  powietrzu. WOT w takim stanie organizacyjnym to jest inwalida pierwszej grupy. Urojony pomysł Macierewicza jest duzym obciążeniem budżetu podobnie jak wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej.Ale w/g ciebie PISu krytykować nie można. Co mam krytykować PO , kiedy oni nic nie robią ?


Luty
27
2019
Dodał środa, 27 lutego 2019r.

@kumoter - już wychodziliście nie raz, a nawet "trupem" Diduszki słaliście się tyle, że  Naród Polski ma w czterech literach żydokomunę i resztę targowicy. W Elblągu kiedy nw 2016 r "wyszliście" na ulice jeden z okolic Pasłęka przechwalał się  przede mną niesionym datkiem dla KODiarzy 500 zł z którego ucieszył się jedynie alimenciarz, a było tam was do policzenia na palcach, ludzie przechodząc ulicą tylko kiwali głowami z politowaniem. PiS nie jest moją opcją i być moze bedę też protestował ale w imię Polskiej Racji Stanu,- https://www.facebook.com/377280276163229/videos/823719524687442/UzpfSTM3NzI4MDI3NjE2MzIyOTpWSzozOTE4MjYxNDgwNDg3Nzg/?notif_id=1550901838719844&notif_t=group_r2j_approved - a nie sprzedajnosci targowickiej


Luty
27
2019
Dodał środa, 27 lutego 2019r.

Musisz miec mocno popie..ny mózg jeżeli wypowiadasz się w imieniu Naród Polski. Zoabaczysz jak ten naród zagłosuje


Luty
27
2019
Dodał środa, 27 lutego 2019r.

Widzę, że teoria kopaczki 1 metr w głąb p. Kopacz o rzucaniu kamieniami w dinozaury zdobywa zwolenników nawet w Pasłęku. Zafascynował się nią "kumoter" i też marzy o rzucaniu kamykami. Uważajcie, żeby Was jakiś dinozaur nie rozdeptał, ot tak przez nieuwagę.


Luty
27
2019
Dodał środa, 27 lutego 2019r.

Czy  warto z półidiotą prowadzić dialog ? Lepiej by wyszło z całkowitym durniem


Luty
27
2019
Dodał środa, 27 lutego 2019r.

Masz rację "kumoter". Dyskutuj z równym sobie, jak powiadasz z "całkowitym idiotą". Wtedy "lepiej by ci wyszło"..


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :ratusz
07:56 dziś
Odwagi

Rolnicy wyszli walczyć o swoje i nie tylko. Inni...

Rolnicy zapraszają na spotkanie
07:44 dziś
Rel

A Sliwka rozpoczął przeprowadzkę do E-ga. - A jednak...

Jacek Protas z numerem 1 do europarlamentu
06:53 dziś
Ten sam

Nie ma kolejek bo i nie ma żywności bez pestycydów.

Rolnicy zapraszają na spotkanie
06:53 dziś
{a}

Nie wiem na kogo oddam swój głos, ale na pewno nie...

Jacek Protas z numerem 1 do europarlamentu
06:51 dziś
Ten sam

To znaczy, że wtedy ceny pszenicy były za wysokie a...

Rolnicy zapraszają na spotkanie
06:49 dziś
Pytam

Czy pszenica składa się tylko z nawozów, paliwa,...

Rolnicy zapraszają na spotkanie
06:31 dziś
Kasia

Nie potrzebnie fotografuje się z pasłęckim skandalistą.

Jacek Protas z numerem 1 do europarlamentu
Dziś: 16Wczoraj: 59więcej 60870
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
Pogoda

Pasłęk, Czwartek 25 kwietnia

wiart: 4.4 m/s wilgotność 55% ciśnienie 1007 hPa zachmurzenie 75% opady deszczu 1 mm
Wschód: 05:16
Zachód: 20:01

PT

2° - 11°

SOB

2° - 13°

NIEDZ

5° - 17°

PON

11° - 20°

WT

13° - 21°

ŚR

14° - 22°

Aktualności forum
Damy radę - 5 dni temu, 2024-04-19

jan - Ponad 2 tygodnie temu, 2024-04-08

anusz - Ponad 2 tygodnie temu, 2024-04-08

Polityka  Bartek Zalewski też

anusz - Ponad 2 tygodnie temu, 2024-04-08