Z ostatniej chwili

Forum Co? Gdzie? Kiedy?

16.12.1922 PAMIĘTAMY

dodał niedziela, 16 grudnia 2018r.
16 grudnia mija 96 rocznica zamordowania (dla przypomnienia - po endeckiej nagonce) prezydenta Gabriela Narutowicza.

Grudzień
28
2018
Dodał piątek, 28 grudnia 2018r.

Żydowski parobek wyłazi ze skóry aby tylko dokopać Polakom. Jak nie antysemici, to rasiści ale zawsze źli. Jeszcze nigdy nic nie napisał o Polakach pozytywnie, zawsze w najczarniejszych kolorach. Wyrodek - widać że po żydowskim szkoleniu.


Grudzień
28
2018
Dodał piątek, 28 grudnia 2018r.

A co można pisać o takich Polakach jak Macierewicz ? Jestem po lekturze pozycji książkowych wydanych legalnie na temat tego jegomościa i ciarki mnie przechodzą na myśl , że takich jest w naszym rządzie więcej. Przecież jest on zastępcą Kaczyńskiego. Dlaczego zarzutów o współpracy agenturalnej nie rozpatruje prokuratura z urzędu ? Przecież taki skandal w zachodniej demokracji nie mógłby mieć miejsca. Ten człowiek zajmuje gabinet w siedzibie MON, jego ludzie są doradcami w strukturach MON, on posiada ochronę żandarmerii. To państwo miało być ,,dobrą zmianą " , a jest dp kwadratu teoretyczne ?


Grudzień
29
2018
Dodał sobota, 29 grudnia 2018r.

Jędrek,na podstawie jednej pozycji wyciągasz daleko idące wnioski tylko dlatego że masz inne zapatrywanie na politykę niż obecnie rządzący.  Dla równowagi zapoznaj się z książkami dotyczącymi działalności Wałęsy, Komorowskiego, Tuska, itp. Miłej lektury.


Grudzień
29
2018
Dodał sobota, 29 grudnia 2018r.

Nie bądz śmieszny  > śmieszek < , że czytam tylko teksty ,, antypisowskie " . Czytałem  i czytam antytuskowe , antywałęsowe Własnie głosowałem na PIS , bo uważałem , że gorzej nie będzie. Staję teraz przed lustrem i pluję , że jestem naiwny. Przecież jest gorzej ! Bardzo perfidnie , cynicznie i coraz głębiej miernota wchodzi w demolowaniu Polski. Macierewicz jest głęboko zanurzony w bagnie , ale Zieliński , to nie  ustępuje w dewastacji policji, a Ziobro zamiast mądrze reformować sądy jest już w bagnie po szyję. Błaszczak kompletnie nie rozumie miejsca Polski w Europie. Gdzie on do rozmów z USA na temat  ,,fortu " w Polsce. To jest temat NATO  i USA- ROSJA. Brudziński nie załatwił poprawnego działania policji poprzez podwyżkę uposażenia. Na stanowiska dalej idzie miernota , ale z wyzszymi stopniami. Cęsto dobry chorąży czy sierzant lepiej kieruje jednostką od majora , ale z nieznanych okoliczności stawiają tępaka.  A masowy nepotyzm w spólkach skarbu państwa, a wyznaczanie młodych kobiet na stanowiska po 65 tys zł przez Glapińskiego   .. To ja na taki PIS głosowałem ?


Grudzień
29
2018
Dodał sobota, 29 grudnia 2018r.

Witamy w Polsce Narodowej. Uśmiechnięte polskie rodziny z małymi dziećmi przypomniały o sobie w Zagłębiu. Jakby powiedziała Becia Mazurek - Nie pochwalam ale rozumiem tych mieszkańców Sosnowca. 


Grudzień
29
2018
Dodał sobota, 29 grudnia 2018r.

Jędruś ,toś TY prawie jak Leonardo Vinci, na wszystkim się znasz.To że plujesz na siebie to rozumiem lecz z jakich czynisz to powodów. Walisz ogólnikami jak politycy opozycji. Wszystko źle, niedobrze i jak mówią dzieci- be. Ja również głosowałem na PIS i też jestem czasami zawiedziony ich postępowaniem. Lecz nadal będę na nich głosował chociażby po to by mogli dokończyć niektórych reform. Również za program socjalny o którym źle  się niektórzy wypowiadają jednocześnie pobierając wszystko co do ostatniego grosza. Również po to by w końcu się dowiedzieć gdzie się podziały gigantyczne pieniądze z VAT-u jak również nasze ogromne pieniądze z OFE tak ochoczo skradzione nam w majestacie prawa. 


Grudzień
30
2018
Dodał niedziela, 30 grudnia 2018r.

Radość mnie ogarnęła po przeczytaniu twojego komentarza , kiedy porównujesz mnie z wybitnym malarzem. W  szkole podstawowej lepszy byłem ze śpiewu , niż z rysunku. Dobrze wychodziła mi też gra na perkusji , ale ojciec nie miał pieniędzy , aby moje zdolności zaspokoić. W ten sposób pozostało mi ukończyć technikum leśne ze specjalnością ,, dzięcioł ".Te  ptactwo wyróżnia się umiejętnością przewidywania i intuicją. Ja mam intuicję przewidującą tym razem klęskę tej zgrai miernot intelektualnych. Nie uda się im ustalić winnych OFE i VAT- u, bo mają na karku SKOKI i KNF. Nie uda się im rozdawnictwo pieniądzy wszem i wobec , gdyż na karku Europy wisi kryzys gospodarczy. Ławki z okazji 100- lecia Niepodległości  za miliony zł niebawem będą wygrywały melodię Mendelsona ( 100 szt w całej Polsce ). Będzie głośno ! Pincet plus znajdzie się w okresie rehabilitacji. Cena pradu po wyborach wzrośnie 100 %. Nepotyzm przybiera na sile , a Misiewicz kończy nauki u ojca Rydzyka. Nie może dostać stanowiska ,, byle jakiego " jak się generałami poniewierało przed studiami. Córka Europosła Cymańskiego dostała pracę ,, dyrektora do spraw kontaktów z klientami w Energii " . Lat 29 pensje tam są wysokie. Ty się nie śmiej > śmieszek < , tylko czytaj dużo i powoli upuszczaj łezki. Co nas czeka na koniec 2019 roku ? Dzięcioł wali , że PIS zdechnie , a rozliczać w tym kraju nikt nikogo nie będzie. Będzie tak jak było. W kolejce do lekarza trzeba będzie dalej stać  ,, k.... wa jego mać "!.


Grudzień
30
2018
Dodał niedziela, 30 grudnia 2018r.

Jędruś, słowo " prawie " robi kolosalną różnicę. W 2015 po wyborach szerokie oszołomstwo przewidywało koniec Polski najpóźniej na koniec 2017 r. Jak dla mnie jesteś następnym tworem ogólnie pojętnej " wybiórczej " wieszczącej wszem i wobec koniec Polski, PIS-u, kościoła. Na wszelkie sposoby ubliżacie wyborcom obecnie rzadzących. Nie wiem jak inni ale te wasze epitety nie ruszają, wolę merytoryczną dyskusję. Czepiacie się wszystkich w kraju  tylko nie lewactwa i idiotyzmu w UE. Uważaj by ten twój dzięcioł od tego walenia nie złamał dzioba bo zostaniesz " ślepy i głuchy ".


Grudzień
30
2018
Dodał niedziela, 30 grudnia 2018r.

Wyjątkowo trudna sytuacja finansowa Ostrowic sprawiła, że konieczne było przygotowanie ustawy o szczególnych rozwiązaniach dla tej gminy. 1 stycznia 2019 r. gmina Ostrowice zostanie zniesiona rozporządzeniem Rady Ministrów,

A to Szydłowa pitoliła przed wyborami:  Kończąc wizytę Beata Szydło powiedziała „Wierzę, że przed Ostrowicami dobra przyszłość, trzeba pomóc, trzeba znaleźć rozwiązanie, trzeba usiąść do stołu zastanowić się jak to zrobić


Grudzień
30
2018
Dodał niedziela, 30 grudnia 2018r.

Beton surowy do którego włożysz pręty stalowe będzie zwał się ,, żelbetonem ". Taki to ,,pożyje " długo i będzie się zwał ,, długowieczny ".PISowska polityka długowieczną nie będzie, bo już znajduje się w chaosie. Orban na Węgrzech też na kolanach , a był wzorcem Kaczyńskiego. Morawiecki to żaden premier , ani nawet historyk ( studia ma ). Jest entuzjastą swojego EGO. Cieszy się jak dziecko podczas wystąpień przed gawiedzią . Pamiętam czasy Gierka i stwierdzam , że jest doskonalszy w kłamstwie i konfabulacji.Żelbeton PISowski nie zostanie nigdy pokonany poprzez dyskusję . Wiara w tezy Macierewicza o wybuchach w samolocie pod Smoleńskiem nigdy nie zniknie w PISowskim żelbetonie. Jestem praworęczny i nie rozumiem pojęcia ,,lewactwo " jeżeli podaję przykłady niegodziwości Żelbetu.

.


Grudzień
30
2018
Dodał niedziela, 30 grudnia 2018r.

A jak jeszcze to żelastwo się napnie to powstanie strunobeton. Takiego to i pershingiem trudno ruszyc. Na cale nasze szczęscie w Paslęku pis z kopidolem i organistą na czele ma goowno do gadania.


Grudzień
30
2018
Dodał niedziela, 30 grudnia 2018r.

Wyborco świadomy. W Pasłęku od lat mamy wybrańców PO z którymi całkowicie mi nie po drodze. Jest demokracja i szanuję ten wybór i wyborców.  Jednak nie można udawać że jest wszystko w porządku. Najnowsze przykłady to przepchanie na sesji budowę za publiczne pieniądze drogi prywatnemu przedsiębiorcy, brak oświetlenia na przejściach dla pieszych, krajobraz księżycowy na terenie dawnego Bumaru. Lecz jutro zobaczycie pokaz sztucznych ogni , tańczacego burmistrza na parkingu przy zamku i będziecie szczęśliwi. Jeszcze parę słów do Jęrusia. W którym momencie choć troszkę spróbowałeś ze mną lub z kimś innym dyskusji? Przytaczanie słów polityka zwanego " szufladą " i jego popleczników nie nazwiesz chyba polemiką na argumenty. Pusty obraźliwy słowotok to twoje argumenty.


Grudzień
30
2018
Dodał niedziela, 30 grudnia 2018r.

Ludzie pokroju Jędrka nie są zainteresowani jakąkolwiek dyskusją, oni pragną jedynie zgnębić  i upokorzyć interlokutora, bez względu na to kim on jest. To mentalność ze wschodu, przywleczona przez kufajkę z przewieszoną pepeszą i uszanką z czerwona gwiazdą. Tego uczono na wykładach dla UB i tak to się utrwaliło w tych środowiskach i ludziach, będących pod ich wpływem. Niektórzy z nich nawet nie zdają sobie sprawy, skąd to mają. Tacy jak Jędrek nie uznają innych norm.


Grudzień
31
2018
Dodał poniedziałek, 31 grudnia 2018r.

Ludzie pokroju Jędrka ciężko tyrali od młodych lat życia , aby zarobić na kawałek chleba. Wioski w jakich mieszkali bez prądu przy świecach lub lampach naftowych byli życzliwymi sąsiadami mimo różnic narodowościowych ( Polacy zza Buga, Ukraińcy z akcji Wisła , biedota z mazowsza i warmiacy albo mazurzy ).Wiara w Boga była dla nich prawdziwą świętością , a Kosciół nie tylko budynkiem sakralnym , ale szkołą zasad chrześcijańskich i wsparcia duchowego. Pierwszą komunię świętą i spowiedz udzielił mi ks Cyganek. Amen.

Ludzie  z tego okresu znajdują się na cmentarzu przy ,, małym kościele " , lub na Robitach. Obecnie wyrosła KASTA dobroczyńców w postaci śp Płażyńskich i wszelkiej miernoty piszącej komentarze na tym portalu np Chrapan. Wszyscy dla Chrapana inaczej myślący , to komuniści i lewacy. Porządny uczciwy człowiek obecniie nie ma prawa żyć . Musi być kłamcą , obłudnikiem , złodziejem , oszustem..... i członkiem partii , narodowo- radykalnej , liberalnej , konserwatywnej, lewicowej , prawicowej... Taka Polska powstała  na plecach tych którzy budowali ją w ,, kufajkach " bez prądu , a do szkoły i kościoła daleko. Nie przejmuj się Chrapan Jędrek niebawem przestanie pisać i pojedzie na Robity. Będziesz mógł głosić idiotyzmy i chwałę programu partii z której będziesz miał zyski i prawdziwy dobrobyt. Jutro Nowy Rok poczytaj materiały historyczne o regionie Pasłęckim i w całości warmińsko- mazurskim Czytajcie historię powojenną Polski wszyscy mądrale - spokojny , śmieszek,obserwator, dziasło i hołota też. Szczególnie ,,dobrodzieje " Kaczyńskie , Tuski , Belki , Morawieckie ... którzy buduja wam dobrobyt. Hipokrytów ci u nas dostatnio !

 


Grudzień
31
2018
Dodał poniedziałek, 31 grudnia 2018r.

Jędruś , czy zasady chrześcijańskie na które się powołujesz upoważniają do używania epitetów wobec uczestników w dyskusji o odmiennych polądach? Tylko ty jesteś porządnym człowiekiem a reszta jest obłudna bo ma inne spojrzenie na świat? Chyba coś nie przemyślałeś do końca i się zagubiłeś. Jutro Nowy Rok , zyczę Tobie dużo zdrowia i dystansu do otaczającego świata . Myślę że powróci Tobie radość i chęć do życia beż pesymizmu i zgryzoty.


Grudzień
31
2018
Dodał poniedziałek, 31 grudnia 2018r.

.> śmieszek < Dziękuję za życzenia szczególnie potrzebne mi w sferze zdrowotności. W dyskusji zabieram głos na tematy aktualne i nie atakuję za poglądy , a za manipulacje oraz ideologiczne wykłady , które stanowią betonowe zapory myślowe. Jak można było zorganizować tak silną ,,religię smoleńską " , na czele której stanął człowiek o dwuznacznej osobowości Macierewicz Antoni. Autorytet Państwa i jego instytucji został zdeptany przez jednego człowieka , którego dzielnie wspierały Rząd i Kościół. Obecne wyciszanie tak wielkiego dramatu narodowego , bez uwzględnienia odpowiedzialności i szkód moralnych , to jest OK ? To należy do ,,epitetów " w/g ciebie ? Jak może funkcjonować Państwo , które pozwala na organizacje i działalność przestępczych instytucji finasowych i gospodarczych takich jak Amber Gold czy SKOK WOŁOMIN ? Jak można obłudnie wygłaszać ponętne obiecanki , które legną w gruzach ? Moją dewizą nie jest udział w wojnie ideologicznej , którą prowadzi Chrapan . Mnie boli , to co widzę. Rozkład moralny w Kosciele. Instytucja , która w całej historii zrobiła najwięcej dla jedności Narodu i Państwa upada w dziedzinie wartości  chrześcijańskich. Tadeusz Rydzyk zwany ojcem jest szkodnikiem dla społeczeństwa. Trzeba uzasadniać ? Wojna ,,plemion" partyjnych PIS i PO nie skończy się ugodą, W poprzednich latach byliśmy nieraz na krawędzi wojny domowej, ale dzięki Kościołowi i tak wielkim postaciom jak Wojtyła, Wyszyński, Glemp następowała normalizacja. Teraz ,kto pociągnie ? Chaos , nienawiść , agresja  pojęcia które funkcjonują w Sejmie , Senacie , a także w poszczególnych komórkach kierowania państwem . Jak mam tego nie widzieć ? Co to ma wspólnego z różnicą poglądów. ? Dlaczego w komentarzach nie zwalczacie niegodziwości i tego wszystkiego co przeszkadza w życiu codziennym ? Dlaczego teoretyczne dyrdymały  głoszone przez pseudoklasyków przesłaniają otaczającą rzeczywistość ?   Życzę wszystkim , którzy zrozumieli mój tekst nadziei , że zmiany będa dokonywane wolno , ale na lepsze.


Styczeń
01
2019
Dodał wtorek, 01 stycznia 2019r.

 Ja napiszę tak i cytuję twoje słowa - autorytet państwa i jego instytucji został zdeptany przez jednego człowieka- Masz na myśli ówczesnego premiera który poklepujac się po plecach oddał w ręce Rosjan śledztwo po naszej największej katastrofie lotniczej w której zginęli najważniejsi ludzie w państwie i którzy nadal rozgrywają nas jak dzieci? Masz na myśli te wszystkie wątpliwości, przekłamania itd. ? Czy też masz na myśli wypowiedzi ówczesnych rządzących typu - zimny Leszek , dorznąć watachę,jeszcze został jeden Tupolew itp. ? Czy też może masz na myśli słowa Kopacz o przekopaniu miejsca katastrofy i sekcjach zwłok tak jak powinne być w cywilizowanym świecie? Czy też może o zakazie otwierania trumien, oczernianiu Błasika nie poparte zadnym dowodem czy też o rzekomym nakazie lądowania też bez dowodu? Czy też  o atakach na krzyż pod Pałacem Prezydenckim , podczas odwiedzin grobu w Krakowie przez J.Kaczyńskiego i innych prowokacjach? Gdzie był wtedy Prezydent, Premier, rząd i większość sejmowa? Dla przypomnienia PIS od 2007 roku był w opozycji a przypomnij sobie jak był atakowany przez rządzących których to My mieliśmy oceniać. Zostały odwrócone wartości i  dzisiaj mamy to co mamy czyli dalszy atak na PIS przez ludzi którzy po 8 latach rządzenia powinni odejść w niepamięć. Obecni rządzący w/g mnie są lepsi do poprzedników lecz jesienią to My dokonamy wyboru - oby mądrego. Jeszcze jedno , napisałeś że ojciec Rydzyk jest szkodnikiem i nie trzeba uzasadniać. A ja poproszę o uzasadnienie.


Styczeń
01
2019
Dodał wtorek, 01 stycznia 2019r.

Smieszek ,napisales kupe bredni ,wstyd mi za ciebie 


Styczeń
01
2019
Dodał wtorek, 01 stycznia 2019r.

Po przeczytaniu twoich manipulacji umysłowych, schodzę z tego portalu na Amen. Jesteś ,, strunobeton " bez możliwości wymiany. Podejrzewam ,że jako prawdziwy Chrapan zmieniłeś Nick na > śmieszek < co mnie nie bawi. Dobrze , że dzięki władzy wyjeżdżam do sanatorium Modlę się , aby do pokoju nie dołączyli mi PISowca z mózgiem Chrapana.Taki mózg , to dla Kaczyńskiego BRYLANT a religia smoleńska to produkt agenta Macierewicza i biznesmena Rydzyka. Żadnego tam OJCA czy PANA , ale zwykłego hochsztaplera.


Styczeń
01
2019
Dodał wtorek, 01 stycznia 2019r.

jęderek nie ma argumentów i obrażając "kończy" dyskusję. Pojawi się pod innym nickiem.  Ciekawe jak bardzo jest wybiórczy. Atakuje Rydzyka a nie widzi lewaka- Lemańskiego, "księdza"-Sowy pełnego pychy , " księdza"- geja Charamsę. To oni niszczą Kościół od srodka ale pewnie Jędrek " ma do nich szacunek"....  


Styczeń
01
2019
Dodał wtorek, 01 stycznia 2019r.

Jędruś, jeżeli p.Chrapan w/g Ciebie jest pisowcem to bardzo dobrze że schodzisz z tego portalu.  Szkoda tylko że nie odniosłeś się choć jednym logicznym zdaniem do mojego ostatniego wpisu. Zarówno Ty jak i fałszywy grab cały czas używacie ogólników ani razu nie podejmujac dyskusji  gdyż brak Wam argumentów do wymiany poglądów. 


Styczeń
01
2019
Dodał wtorek, 01 stycznia 2019r.

jak widze co ty za brednie wypisujesz to rece opadaja , chcesz to umowimy sie na piwko i pogadamy , moze zrozumiesz ze pis i ten caly rydzyk to wielcy szkodnicy , mysle ze za wielki tchorz jestes zeby na cos takiego sie zdobyc , ne rozumiem jaki ja jestem falszywy grab?


Styczeń
02
2019
Dodał środa, 02 stycznia 2019r.

Jutro wyjeżdżam więc odniosę się jeszcze do twoich dywagacji. Musisz tylko potrafić rozróżniania pojęć ,,dowody " i ,,argumenty ". Inaczej dyskusja z tobą jest bezprzedmiotowa. W twoim mózgu katastrofa smoleńska jest jednoznaczna w ocenie  ( brałeś w niej udział i wiesz ). To co robiła komisja Laska , to byli zdrajcy ? Przecież komisję tworzyli ludzie z najwyższymi kwalifikacjami zawodowymi , a  prokuratura i sąd jeszcze nie wydali wyroku. Twój argument , że ty wiesz , to konfabulacja . Jeżeli Chrapan nie jest PISowcem , to kim ? Nie jestem zwolennikiem , ani członkiem żadnej partii , ale wykorzystuję swój mózg.Odnoszę się do twojego mózgu i wytłumacz mi na czym polegają morały PISowca i Narodowca Radykalnego. Wiem, że narodowcy znajdują się pod opieką Tadzia Rydzyka ,  a ,, prowodyrem " tam jest agent ( Piątek książki ) Antoni Macierewicz. Resztę wiedzy pozostawiam do uzupełnienia podczas pobytu w sanatorium  ( biblioteka zamiast dyskotek , bo kolana i biodra wysiadły ), Baj ... baj ...


Styczeń
02
2019
Dodał środa, 02 stycznia 2019r.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=23&v=dR9cdN-Ofsk


Styczeń
02
2019
Dodał środa, 02 stycznia 2019r.

chrapan  jak myslisz , czy 1 wrzesnia uciekalby jak szczur ( jak caly rzad )  ,czy czekal by na hitlera z powitaniem?


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :platformersi
12:35 dziś
Emsi

God Bless You Man

Srebrny medal w rzucie oszczepem
12:11 dziś
Były pasłęczanin

Olisadebe też nie był nasz a strzelał dla kadry...

Srebrny medal w rzucie oszczepem
12:06 dziś
Adam

Takie osiągnięcia juniorów z Polonii jest od wielu...

Srebrny medal w rzucie oszczepem
11:21 dziś
Danel

Zablokować ta ulice z dwóch stron i zakaz jazdy dla...

Czekanie na decyzję
11:13 dziś
Mick

Nic nie wyjdzie kasa pusta jak bęben, dyrektor...

Badanie sytuacji ekonomicznej spółki - audyt w...
11:12 dziś
[ytam

Z czystej ciekawości...czy to jest odpłatne?

Kampery
11:07 dziś
Hhkg

Trzeba tego gościa od napraw samochodów...

Czekanie na decyzję
Dziś: 32Wczoraj: 33więcej 64459
00:54
Kinoman

Zastanawiając się dlaczego w kinie zapowiadane są w...

Kino pasłęckie
00:54
Kinoman

Zastanawiając się dlaczego w kinie zapowiadane są w...

Kino pasłęckie
15:17
None

Kto wymyślił bieg w środku tygodnia i zamknięcie...

3 mila Pasłęk
15:17
None

Kto wymyślił bieg w środku tygodnia i zamknięcie...

3 mila Pasłęk
22:15
Konfederacja

Wydarzenie Konfederacja i Sławomira Mentzena Plac...

Spotkanie z liderami Konfederacji w Elblągu
22:15
Konfederacja

Wydarzenie Konfederacja i Sławomira Mentzena Plac...

Spotkanie z liderami Konfederacji w Elblągu
07:18
XYZ

Wszystko wszystkim , ciekawe kiedy w końcu drogi...

Drogi
Pogoda

Pasłęk, Wtorek 16 lipca

32°
wiart: 8.45 m/s wilgotność 45% ciśnienie 1012 hPa zachmurzenie 43% opady deszczu 1 mm
Wschód: 04:29
Zachód: 21:04

ŚR

18° - 32°

CZW

18° - 26°

PT

15° - 23°

SOB

13° - 23°

NIEDZ

13° - 25°

PON

14° - 29°

Aktualności forum