Z ostatniej chwili

Forum Co? Gdzie? Kiedy?

16.12.1922 PAMIĘTAMY

dodał niedziela, 16 grudnia 2018r.
16 grudnia mija 96 rocznica zamordowania (dla przypomnienia - po endeckiej nagonce) prezydenta Gabriela Narutowicza.

Grudzień
19
2018
Dodał środa, 19 grudnia 2018r.

"Mądej głowie dość dwie słowie" a wolno myślącemu to i dwie godziny nie wystarczy. Nie piszę, że wszyscy Żydzi to nieuczciwi i zdziercy ale wśród tej nacji istnieje widoczna nadreprezentacja pazernych wydrwigroszy, którzy przecież w KAŻDYCH narodowościach też występują. "Okazja czyni złodzieja" i to przysłowie też tyczy wszyskich nacji ale akurat Żydzi w przedwojennej Polsce znakomicie wykorzystali tę okazję, że mieli niemal monopol na handel i wiele gałęzi rzemiosła i łupili bezlitośnie swoich klientów, często bardzo biednych np. chłopów. Tak było w Polsce Centralnej, tak też było na wschodnich terenach Rzeczypospolitej. Amerykańscy Żydzi też wykorzystali okazję i to znakomitą dla nich, by obłowić się na tragedii Żydów europejskich. Niestety, tego im mało, chcą WIĘCEJ! 


Grudzień
19
2018
Dodał środa, 19 grudnia 2018r.

A tu taki "bywalec po świecie"  - śmiechu warte - opowiada, jak to on pracował u Żydów i żaden go nie oszukał. Swym jednostkowym przypadkiem chce polemizować z opinią Żyda, który napisał tę książkę, świetnie zorientowanym w poruszanej przez siebie materii.


Grudzień
19
2018
Dodał środa, 19 grudnia 2018r.

 zydow nienawidzisz bo jestes antysemita i rasista przy okazji ,ale co napisal zyd pasuje ci i to jest prawda tak? a co powiesz o ksiazkach tomasza piatka? 


Grudzień
20
2018
Dodał czwartek, 20 grudnia 2018r.

O żydowskich zwyczajach pisał nie tylko Norman FInkelstein, pisała też niemiecka żydówka Hannah Arendt. Oboje byli odsądzani od czci i wiary przez żydowskich ortodoksów, którzy nie dadzą jednego złego słowa powiedzieć o Żydach. Pisała też Polka, prof. Ewa Kurek, tyle tylko że ona pisała wyłącznie na podstawie żydowskich dokumentów. Ale i tak nie ustrzegła się napaści od fundamentalisów żydowskich.  To nie znaczy, że wśród Żydów nie ma ludzi uczciwych. Owszem, są ale ich próbują zakrzyczeć żydowscy szowiniści. Co tu dużo mówić, wsród Polaków też są ludzie,  którzy szkalują Polaków i gloryfikują Żydów, choćby nasz pasłęcki żydowski parobek, występujący tu pod nickiem "Shoah". O niejakim bogdanie to nawet nie warto wspominać, bo to zwykły głąb zamulony, który powtórzy wszystko, co usłyszy od wrogów polskości.  


Grudzień
20
2018
Dodał czwartek, 20 grudnia 2018r.

najekszy weog poskosci to koltun i ciemnogrod ,ktorego jestes reprezentantem zawszony antysemito i rasisto w jednym 


Grudzień
20
2018
Dodał czwartek, 20 grudnia 2018r.

He, he, oto próbka intelektu bogdana i jego umiejetności pisania po polsku.


Grudzień
21
2018
Dodał piątek, 21 grudnia 2018r.

Ty ,,dziąsło " to jednak jesteś intelektualista. A ja myślałem , żeś prawdziwy Polak- Patriota przez duże ,,P " . Oznacza to ,, głęboko popie  ...... ny " .


Grudzień
21
2018
Dodał piątek, 21 grudnia 2018r.

Ale cię podsumowali bogdan, sprawiedliwie wedle twoich "zasług".


Grudzień
22
2018
Dodał sobota, 22 grudnia 2018r.

Wiele razy widziałem napisane "Prezydent Kaczyński". Oczywiście też z błędem, tylko jakos nikt nie reagował. A obojętne to jest zajęcze goowno, ni śierdzi ni pachnie.


Grudzień
23
2018
Dodał niedziela, 23 grudnia 2018r.

> ortofob < Niewiele odskoczyłeś od aktywisty ,,dziąsło ". Co jest złego w określeniu     ,, Prezydent Kaczyński "  ?


Grudzień
23
2018
Dodał niedziela, 23 grudnia 2018r.

A to jest złe, jełopie, że tylko w przypadku określenia "Prezydent Polski" piszemy pierwszy człon wielką literą bo to jest nazwa własna.


Grudzień
23
2018
Dodał niedziela, 23 grudnia 2018r.

Piszą tu różni ale jedną grupę charakteryzuje to, że ich wpisy zawsze zawierają jakieś wulgaryzmy lub obelgi, to grupa przeciwników PiS. Ot choćby ostatni wpis ortofoba, o bogdanie już nie wspominając. Taka "kultura".


Grudzień
23
2018
Dodał niedziela, 23 grudnia 2018r.

> ortofob < Te określenie należy do wyjątków JEŁOPIE. Akurat w stosunku do Kaczyńskiego można napisać śmiało małą literą podkreslając jego ,, małość , mierność ". Natomiast Polski mimo , że przymiotnik należy podkreślić jego wielkość. AMEN - JEŁOPIE


Grudzień
23
2018
Dodał niedziela, 23 grudnia 2018r.

popierdolce odpuscie sobie chociaz na swieta , posluchajcie radia z ryjem


Grudzień
23
2018
Dodał niedziela, 23 grudnia 2018r.

Oto świąreczne życzenia bogdana - jakże wzniosłe.


Grudzień
24
2018
Dodał poniedziałek, 24 grudnia 2018r.

Co ty żresz joniku polny, że nie przeczytałeś ze zrozumieniem a teraz pieprzysz byle co?


Grudzień
24
2018
Dodał poniedziałek, 24 grudnia 2018r.

Bolsonaro to właściwa odpowiedź na rozpasane lewactwo ale wiązanie się narodowców z Korwinem to błąd. Korwin ma czasem świetne wypowiedzi ale to niestabilny dziwak i bywalec rosyjskiej ambasady, co go z miejsca dyskredytuje.


Grudzień
24
2018
Dodał poniedziałek, 24 grudnia 2018r.

Toż ten co go poleca ruskim słyżyl od dziecka


Grudzień
24
2018
Dodał poniedziałek, 24 grudnia 2018r.

Jest Wigilia, niedługo zasiądę z Rodziną do Wieczerzy Wigilijnej. Wyłączam się ze sporów i życzę Wszystkim Pogodnych, Spokojnych, Wesołych, Zdrowych  Świąt Bożego Narodzenia.


Grudzień
24
2018
Dodał poniedziałek, 24 grudnia 2018r.

I tak będziesz myślał. O CHrapanie jakim on dobrym członkiem partii musi być . O Kaczyńskim jak on zniesie operację kolana. O Morawieckim jak on będzie przemawiał za rok. O Dudzie , który się uparł i nie będzie prezydentem wszystkich polaków. O Szydłowej , której się należało , a nie ma.......nie bądz taki spokojny


Grudzień
26
2018
Dodał środa, 26 grudnia 2018r.

Chrapan - gadali na Robitach i w Kupinie że twoje członki lokalne kundle po krzakach roznosiły a ty jeszcze dychasz ? Ciekawe.


Grudzień
27
2018
Dodał czwartek, 27 grudnia 2018r.

Gadają też w Anglitach. Byłeś kiedyś tam Chrapań ? A warto , bo po spotkaniu z tobą masz 100% głosów. Ciebie chyba niepokoi rozłam  w ONR. Dokąd zmierzacie Chrapań. Może do O. Rydzyka ? Tam się namierza też Kukiz i Jurek. Ciekawe jaką rolę odegra czołowy propagandzista u Ojca Antek Macierewicz. Pisz  o tym , bo w Rogajnach ludzie się gubią na kogo głosować. Być  europosłem , to beczka miodu na początek, a potem cysterny. Można tam się znalezć bez znajomości języka angielskiego.


Grudzień
27
2018
Dodał czwartek, 27 grudnia 2018r.

Jakiś idiota aby o nim usłyszano uczepił się Chrapana jak g..no do buta.


Grudzień
28
2018
Dodał piątek, 28 grudnia 2018r.

> zbrzydzony < Chrapań to ideolog obozu narodowo - radykalnego. Należy go śledzić i uważnie obserwować jego karierę. Każdy , kto ukończył szkołę powinien czytać jego wypracowania. Nie wiadomo dlaczego , ale intensywność publikacji produkcji jego mózgu na tym portalu poważnie jest uszczuplona. Stąd tęsknota czytelników .  A nuż znajdzie się  w Europarlamencie. Pracuje chłopisko ponad siły , głosząc ciągle jakieś   ,, nowiny " Wokół  Pasłęka jest dużo wiejskich osad i tam też powinny dochodzić wieści ze świata. Nawet z Urugwaju, Nie ,, brzyć " się tego faceta.


Grudzień
28
2018
Dodał piątek, 28 grudnia 2018r.

„GDYBYM ZOSTAŁA ZŁAPANA NIE PRZEŻYŁABYM” – PORTUGALSKIE MEDIA PISZĄ O RASISTOWSKIM ATAKU W SOSNOWCU

„Żadnych czarnuchów, to bar tylko dla białych” – usłyszała czarnoskóra wolontariuszka z Portugalii w klubie Taka Sytuacja w Sosnowcu w nocy z 14 na 15 grudnia. Zaraz potem dostała cios pięścią, a kiedy upadła została skopana. Razem z nią zostali pobici inni wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności.

Linda Pereira, 25-letnia portugalska socjolożka, pochodzi z Gwinei. Do Polski przyjechała 4 grudnia w ramach wolontariatu wspieranego przez Erasmus +. W nocy 14 grudnia poszła na drinka z kolegami – Hiszpanem i Włochem. Trafili do klubu Taka Sytuacja.

- Usiadłam, zaczęłam zdejmować płaszcz, gdy usłyszałam, jak ktoś krzyczy w moim kierunku. Nie rozumiałam przez muzykę, dopiero gdy mężczyzna się zbliżył, stało się jasne, co powiedział: "To lokal dla białych, a nie dla pieprzonych czarnuchów!"

Mężczyzna złapał Lindę za rękę, przewrócił na ziemię, kopał i bił pięściami.

- Udało mi się przytrzymać kontuaru i wstałam – opowiada zaatakowana - Potrafiłam tylko powtarzać „co ja zrobiłam?”. Trzy osoby z obsługi śmiały się, reszta gości tańczyła, nikt mi nie pomógł.

Mężczyzna, którego później zidentyfikowała jako ochroniarza klubu, nadal ją atakował. Jednocześnie jego koledzy rzucili się na innych wolontariuszy. Pobite zostały także koleżanki Lindy. Jedna z nich, Hiszpanka, straciła przytomność po tym jak zrzucono ją ze schodów.

Linda uciekła z klubu, była roztrzęsiona, nie potrafiła nawet wybrać numeru 112 na telefonie. Nikt z przechodniów nie zatrzymał się, nie pomógł jej.

- Przyjechało dwóch policjantów. Powiedzieli, że jest ich za mało żeby wejść do lokalu – opowiada Linda – Wypytywali nas co zrobiliśmy, czułam że zwalają winę na nas, jakbyśmy sprowokowali to pobicie.

Kiedy wreszcie weszli do środka okazało się, że obsługa klubu umożliwiła sprawcom ucieczkę tylnymi drzwiami. Dotąd ich nie schwytano. Prokurator postawił im zarzuty napaści na tle rasistowskim.

Linda opowiada, że to nie był pierwszy raz, gdy coś jej się przytrafiło w Polsce. W centrum handlowym trzech mężczyzn ciągnęło ją za włosy. W tramwaju mężczyzna wyzywał ją i robił nieprzyzwoite gesty. 
- Dzięki Bogu byli przy mnie moi koledzy z Erasmusa. Nie wiem co by się stało, gdyby taki człowiek mnie złapał. Boję się, że bym nie przeżyła – mówi Linda.

Po opisaniu zdarzenia w mediach społecznościowych otrzymała wiele słów wsparcia. Ale jednocześnie zaczęły napływać wiadomości w rodzaju „trzeba było siedzieć u siebie”, „Polska cała tylko biała”.

- Dostawałam pogróżki w wiadomościach oznaczonych swastyką. Mój kolega widział, że jeden z napastników miał tatuaż z tym nazistowskim symbolem. Dostaliśmy wiadomości, że pobicie to było ostrzeżenie i następnym razem nie skończy się tak łagodnie.

Linda miała zostać w Polsce przez 11 miesięcy. Teraz nie jest pewna czy chce dokończyć swój wolontariat.

- Jestem uwięziona w domu. Boję się wychodzić z domu po zmierzchu, a ciemność tutaj zapada o 16.00 – mówi.

- Następnym razem mogę nie mieć szansy uciec. A jeśli będę sama? Prawda jest taka, że czuję się cały czas narażona na ataki – przyznaje.


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :platformersi
10:42 dziś
Run

KPP - klika porzuconych patryjotek (idiotek).

Dni Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej
10:39 dziś
Mgła i hel

10 lat minęło, a Kain nie był na miejscu śmierci...

Dni Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej
10:09 dziś
Eddd

daj pan spokoj

Czekanie na decyzję
10:05 dziś
Wiesław

taka specyfika mieszkańców tamtej ulicy, od zawsze...

Czekanie na decyzję
09:35 dziś
Marko

Ale na co Pan czekasz. Jak i tak jeździsz Pan przez...

Czekanie na decyzję
09:06 dziś
SZARA EMINECJA

A ZŁOŚLIWOŚĆ MIESZKANCÓW NIE ZNA JUŻ GRANIC...

Czekanie na decyzję
08:43 dziś
Ble

Żal tej rodzinny, czy tam człowieka. Nie potrafi...

Dni Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej
Dziś: 23Wczoraj: 33więcej 64450
00:54
Kinoman

Zastanawiając się dlaczego w kinie zapowiadane są w...

Kino pasłęckie
00:54
Kinoman

Zastanawiając się dlaczego w kinie zapowiadane są w...

Kino pasłęckie
15:17
None

Kto wymyślił bieg w środku tygodnia i zamknięcie...

3 mila Pasłęk
15:17
None

Kto wymyślił bieg w środku tygodnia i zamknięcie...

3 mila Pasłęk
22:15
Konfederacja

Wydarzenie Konfederacja i Sławomira Mentzena Plac...

Spotkanie z liderami Konfederacji w Elblągu
22:15
Konfederacja

Wydarzenie Konfederacja i Sławomira Mentzena Plac...

Spotkanie z liderami Konfederacji w Elblągu
07:18
XYZ

Wszystko wszystkim , ciekawe kiedy w końcu drogi...

Drogi
Pogoda

Pasłęk, Wtorek 16 lipca

28°
wiart: 8.45 m/s wilgotność 53% ciśnienie 1013 hPa zachmurzenie 53% opady deszczu 1 mm
Wschód: 04:29
Zachód: 21:04

ŚR

18° - 32°

CZW

18° - 26°

PT

15° - 23°

SOB

13° - 23°

NIEDZ

13° - 25°

PON

14° - 29°

Aktualności forum